Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Amazon, Alışveriş Engelleme Patenti Aldı!
İnternetin dev ismi, alışveriş konusunda bildiğimiz her şeyi değiştirecek, çok ilginç bir patente imzasını attı!

Firmanın yeni patenti "fiziksel mağaza veya perakende satış noktasında çevrimiçi satın almayı kontrol etme" başlığını taşıyor. Patent, Amazon'un sahibi olduğu bir mağazada (Amazon Books ve yakında Whole Foods dahil olacak) Wi-Fi bağlantısı kullananların web gezintisinin izlenmesini ve rakip sitelerdeki gezintinin engellenmesini tarif ediyor.

Ancak burada bir ironi yatıyor. Müşterilerinin diğer mağazaları gösterişli sergilere dönüştürmelerini Amazon'un kendisi sağlamıştı. Firma, 2010'dan bu yana kendi sohbet uygulamalarında bir barkod tarama işlevi sunuyor. Hatta ürün tanıma özelliği yakın zamanda geliştirildi ve ürünü sadece kameraya göstermek yeterli hale geldi.

ZDNet'in de söylediği gibi engeli aşmak ve ürünleri karşılaştırmak için müşterinin Wi-Fi yerine mobil bağlantıya geçiş yapması yeterli olabilir. Ve tabi ki bir patentin varlığı, onun kullanılacağı anlamına gelmeyebiliyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı