Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Amazon, Alışveriş Engelleme Patenti Aldı!
İnternetin dev ismi, alışveriş konusunda bildiğimiz her şeyi değiştirecek, çok ilginç bir patente imzasını attı!

Firmanın yeni patenti "fiziksel mağaza veya perakende satış noktasında çevrimiçi satın almayı kontrol etme" başlığını taşıyor. Patent, Amazon'un sahibi olduğu bir mağazada (Amazon Books ve yakında Whole Foods dahil olacak) Wi-Fi bağlantısı kullananların web gezintisinin izlenmesini ve rakip sitelerdeki gezintinin engellenmesini tarif ediyor.

Ancak burada bir ironi yatıyor. Müşterilerinin diğer mağazaları gösterişli sergilere dönüştürmelerini Amazon'un kendisi sağlamıştı. Firma, 2010'dan bu yana kendi sohbet uygulamalarında bir barkod tarama işlevi sunuyor. Hatta ürün tanıma özelliği yakın zamanda geliştirildi ve ürünü sadece kameraya göstermek yeterli hale geldi.

ZDNet'in de söylediği gibi engeli aşmak ve ürünleri karşılaştırmak için müşterinin Wi-Fi yerine mobil bağlantıya geçiş yapması yeterli olabilir. Ve tabi ki bir patentin varlığı, onun kullanılacağı anlamına gelmeyebiliyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.