Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Apple`dan Gizemlerle Dolu, İlginç Bir Patent

Ortaya çıkan ilginç patent, "Apple gerçekten bunu yapabilir mi?" dedirtecek kadar şaşırtıcı...

Apple geçmişte de tuhaf şeylerin patentini almıştı, katlanabilir telefon, her tarafı ekran olan telefon ve torba... Ancak markanın en son uygulaması bu fikirleri bile utanç içinde bırakacak cinsten. Hazır mısınız? Apple bir e-sigara tasarımının patentini aldı.

Temmuz'da doldurulan patent dün halka açıklandı. İlk defa Digital Trends tarafından fark edilen patent, bir çeşit "e-sigara/buharlaştırıcı"yı tarif ediyor. Patent hem Apple'ın ismini hem de şirketin mühendislik ve kıdemli yöneticisi Tetsuya Ishikawa'nın ismini taşıyor. Ishikawa'nın ısı yaratma teknolojileri ile geçmişi var, bu yüzden -henüz bilinmeyen maddeleri- buharlaştıran teknolojisi az da olsa alakalı.

Patent belgeleri, buharlaşan malzemenin yavaş yavaş sıkıştırılması için ısıtılmış bir plak kullanan bir hazneyi tarif ediyor. Bu, günümüzde birçok popüler e-sigaranın buharlaştırma ile ilgili sorununu çözebilir.

Patentin içinde cihazın ne tür maddeleri buharlaştıracağı hakkında bir bilgi yok. Bu yüzden tahminler havada uçuşmaya başladı. Kimine göre oldukça masum olan patent büyük ihtimalle ilaç buharlaştırmak için kullanacak, kimine göre ise tütün buharlaştırmak için ideal bir cihaz.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı