Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Apple`dan iphone için bir patent daha
Apple aldığı yeni patent ile iPhone’un 10. yılı için yıllardır araştırma yaptığı ve iPhone 7’den sonra beklenen yenilikçi tasarımlı bir akıllı telefon ile karşımıza çıkabilir.

Apple’ın bükülebilir ekranlı cihazlar için almış olduğu 9,504,170 nolu patent Birleşik Devletler Patent ve Marka Ofisi tarafından onaylandı. Bu patent, bükülebilir ekranlı bir iPhone’un ortaya çıkacağını kanıtlar niteliktedir.

Tasarımı nasıl olacak? 
Tasarım olarak 90’lı yıllarda Motorola tarafından popüler hale gelmiş olan midye kabuğuna benziyor. Apple’ın bu dizaynı aynı zamanda ikiye bükülebiliyor. Apple, bükülebilir bir format oluşturmak için esnek bileşenler üretti. En önemli kısım ise OLED görüntü kalitesi ve metali desteklemesidir.

Bazı örneklerde görüldüğü gibi bükülebilir telefon şasiyi birleştiriyor ya da cihazın ana ekran tuşu, cihazı yukarı ve aşağı kısımlara ayıracak. Her iki kısmında da işlemci, sensör ve diğer akıllı telefon devrelerine sahip olacak.

Örneğin üst kısmında kameralar, ışık sensörleri, hoparlör modülleri bulunurken alt kısmında da mikrofonlar, CPU, GPU, titreşim ve diğer gerekli parçalar bulunduracak.

Nasıl bir kullanım deneyimi sunacak? 
İki kısım dönel hareket eden bir mekanizma aracılığıyla birbirine bağlanmaktadır. Bu sayede iki kısmın biri diğerine bağıntılı bir şekilde hareket eder. Aralarındaki bağlantı ise esnek baskı devre kartlarıyla sağlanmaktadır.

İlginç bir şekilde Apple bu belgeyle esnek ekranda iki veya daha fazla katlanır konfigürasyonlu ekstra materyaller içerebilir. Sunulmuş olan akıllı telefon, tasarım olarak içine doğru gömülen bir midye kabuğuna benziyor.

Böylece darbelere karşı daha dayanıklı olabilir. Karşılıklı konfigürasyon, görüntüyü kolay işletim erişimi için büküldükten sonra yüzeysel kaplama gösterebilir. Ana ekran tuşunun uzağında bir testere dişi bulundurabilir.

OLED bileşenlerinin duyarlılığını hafifletmek için Apple ekranın ekran ekleminin dönüşünü çalışanlarına dağıtarak geri dönüşleri inceleyecek. Yayınlanan patent başvurusunda eklem, cam ekran gibi önemli konularda detaylı açıklamalarda bulunulmuş. 

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı