Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Apple`dan şaşırtıcı patent başvurusu
Apple, tamamen kablosuz kulaklığı AirPods için yeni bir patent başvurusunda bulundu. Amerikan Patent ve Marka Ofisi’nin kayıtlarında Apple’ın sağlık odaklı bir AirPods hazırlığı içinde olduğu ortaya çıktı. Patent metni ile birlikte verilen resimler, büyük bir işitme cihazına benzer bir cihaza işaret ediyor.

Şu anda piyasada olan diğer sağlık odaklı kulaklıklara benzeyen kulaklığın çizimlerinin sadece illüstrasyon amacıyla çizildiğini, daha sonrasında tasarımın değişme ihtimalinin bulunduğunu belirtelim. Kullanıcıların Apple Watch’ta olduğu gibi  kalp atış hızını bu kulaklık sayesinde ölçebileceği söyleniyor.

Farklı bir iddiada ise kulaklıkta VO2, GSR, elektrokardiyogram (EKG), empedans kardiyografi (ICG) ve sıcaklık sensörlerinden bahsediliyor. VO2 sensörleri kan oksijen seviyelerini ölçerken, EKG ve ICG sensörleri kalbin elektriksel aktivitesini tespit ediyor.

GCR sensörleri ise genellikle stres seviyelerini ölçmek için kullanılıyor. Termometrelerin ise hem kullanıcı hem de ortam havasından ölçümler yapabileceği belirtiliyor. Apple’ın gelişmiş biyometrik sensörleri AirPods kulaklığında entegre etmek isteyip istemediği henüz bilinmiyor. Bilindiği üzere Apple’ın daha piyasaya sürülmemiş cihazlarla ilgili çok fazla sayıda patent başvurusu bulunuyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı