Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Apple`dan şaşırtıcı patent başvurusu
Apple, tamamen kablosuz kulaklığı AirPods için yeni bir patent başvurusunda bulundu. Amerikan Patent ve Marka Ofisi’nin kayıtlarında Apple’ın sağlık odaklı bir AirPods hazırlığı içinde olduğu ortaya çıktı. Patent metni ile birlikte verilen resimler, büyük bir işitme cihazına benzer bir cihaza işaret ediyor.

Şu anda piyasada olan diğer sağlık odaklı kulaklıklara benzeyen kulaklığın çizimlerinin sadece illüstrasyon amacıyla çizildiğini, daha sonrasında tasarımın değişme ihtimalinin bulunduğunu belirtelim. Kullanıcıların Apple Watch’ta olduğu gibi  kalp atış hızını bu kulaklık sayesinde ölçebileceği söyleniyor.

Farklı bir iddiada ise kulaklıkta VO2, GSR, elektrokardiyogram (EKG), empedans kardiyografi (ICG) ve sıcaklık sensörlerinden bahsediliyor. VO2 sensörleri kan oksijen seviyelerini ölçerken, EKG ve ICG sensörleri kalbin elektriksel aktivitesini tespit ediyor.

GCR sensörleri ise genellikle stres seviyelerini ölçmek için kullanılıyor. Termometrelerin ise hem kullanıcı hem de ortam havasından ölçümler yapabileceği belirtiliyor. Apple’ın gelişmiş biyometrik sensörleri AirPods kulaklığında entegre etmek isteyip istemediği henüz bilinmiyor. Bilindiği üzere Apple’ın daha piyasaya sürülmemiş cihazlarla ilgili çok fazla sayıda patent başvurusu bulunuyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.