Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Apple, çanta patenti aldı!
Teknoloji devlerinin sıra dışı patentleri bizi şaşırtmıyor, ancak Apple bu kez ilk bakışta sıradan görünen, ancak faydalı bir iş peşinde!

Dünyayı değiştiren teknolojik gelişmelerin büyük bir kısmına ev sahipliği yapan Silikon Vadisi bazen gerçekten tahmin edilmesi zor, yalınlığıyla şaşırtan patentlere de tanık olabiliyor. "Think Different" ("Farklı Düşün") sloganıyla endüstriye giriş yapan teknoloji devi Apple'ın aldığı yeni bir patent işte tam da buna uygun bir örnek teşkil ediyor.

Aslında geçtiğimiz Mart aydında dosyalanan ve ABD Patent Tescil Ofisi tarafından geçtiğimiz hafta duyurusu yapılan bu yeni teknolojinin oldukça basit bir adı var: "çanta". Cupertinolu firma patent sayfasında yaptığı açıklamada bir "kağıt çanta" olarak tanımladığı bu yeni teknolojisinin beyaz katı ağartılmış sülfat kağıttan oluştuğunu ve materyalin yüzde 60'ında tüketim sonrası içeriklerden yararlanıldığını belirtiyor.

Görselde detaylı bir biçimde tasvir edilen bu patent, bir kağıt çantanın sahip olabileceği özelliklerin neredeyse hepsini sahip gibi duruyor.

Yüzde 60'lık bir oranla geri dönüşümle kazandırılmış materyaller içeren bu kağıt çantaların firmanın çevre duyarlılığını göstermesi açısından önemli bir adım olarak değerlendirilebileceğini söyleyebiliriz.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı