Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Apple, çanta patenti aldı!
Teknoloji devlerinin sıra dışı patentleri bizi şaşırtmıyor, ancak Apple bu kez ilk bakışta sıradan görünen, ancak faydalı bir iş peşinde!

Dünyayı değiştiren teknolojik gelişmelerin büyük bir kısmına ev sahipliği yapan Silikon Vadisi bazen gerçekten tahmin edilmesi zor, yalınlığıyla şaşırtan patentlere de tanık olabiliyor. "Think Different" ("Farklı Düşün") sloganıyla endüstriye giriş yapan teknoloji devi Apple'ın aldığı yeni bir patent işte tam da buna uygun bir örnek teşkil ediyor.

Aslında geçtiğimiz Mart aydında dosyalanan ve ABD Patent Tescil Ofisi tarafından geçtiğimiz hafta duyurusu yapılan bu yeni teknolojinin oldukça basit bir adı var: "çanta". Cupertinolu firma patent sayfasında yaptığı açıklamada bir "kağıt çanta" olarak tanımladığı bu yeni teknolojisinin beyaz katı ağartılmış sülfat kağıttan oluştuğunu ve materyalin yüzde 60'ında tüketim sonrası içeriklerden yararlanıldığını belirtiyor.

Görselde detaylı bir biçimde tasvir edilen bu patent, bir kağıt çantanın sahip olabileceği özelliklerin neredeyse hepsini sahip gibi duruyor.

Yüzde 60'lık bir oranla geri dönüşümle kazandırılmış materyaller içeren bu kağıt çantaların firmanın çevre duyarlılığını göstermesi açısından önemli bir adım olarak değerlendirilebileceğini söyleyebiliriz.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.