Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Apple Katlanabilir iPhone Projesi İçin Patent Aldı
Apple’ın aldığı patentlere bir yenisi daha eklendi. Firmanın bugüne kadar aldığı bir çok patent ile rakiplerine karşı her alanda öne geçmeye çalıştığı biliniyor. Son alınan patent ise teknolojiseverlerin hayallerini süsleyen katlanabilir akıllı telefonlarla ilgili.

7 Eylül’de iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıtan Apple çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bugüne kadar bir çok patent konusunda özellikle Samsung’la yaşadığı süreçle gündeme gelen Apple’ın yeni patenti de rakiplerine göz dağı verir nitelikte.

LG ve Samsung’un da daha önce katlanabilir cihazlar üzerinde çalışmalarına başladığını biliyoruz. Hatta Samsung esnek ekran teknolojilerinin tanıtımında bu konu ile ilgili video da yayınlamıştı.

Cihazların tasarımı konusunda iPhone 6 ile başlattığı akımı sürdüren Apple ise bu konuda çok eleştirildi. Her ne kadar donanım anlamında bir çok yenilik içerse de yeni iPhone’ların tasarımı bir çok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı. Radikal değişikliklerin gelecek yıl tanıtılacak olan iPhone’da karşımıza çıkacağı belirtilse de firma geleceğin cihazları için şimdiden çalışmalara başladı.

Esnek ekranlar konusunda teknolojinin ilerlemiş olması patenti alınan cihazın karşımıza çıkması için aslında çok fazla beklemeyeceğimizi gösteriyor. Cihazın donanımını da bu esnek yapıya entegre etmeyi başarabilen firmaların cihazlarını tanıtması oldukça muhtemel.

Katlanabilir yapıdaki cihazın görüldüğü patentle birlikte Apple’ın gelecek yıllarda özellikle Plus modelinde bu tasarımı kullanarak iPad ve iPhone’u bir araya getireceği dedikoduları şimdiden başladı bile.

Yeni teknolojilerin kullanımı konusunda rakiplerine göre biraz daha sağlam adımlar atmayı tercih eden firmanın bu yapıdaki bir cihazı ne zaman karşımıza çıkaracağı merak konusu.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
#patenthaber #markatescili #patent #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı