Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Apple Katlanabilir iPhone Projesi İçin Patent Aldı
Apple’ın aldığı patentlere bir yenisi daha eklendi. Firmanın bugüne kadar aldığı bir çok patent ile rakiplerine karşı her alanda öne geçmeye çalıştığı biliniyor. Son alınan patent ise teknolojiseverlerin hayallerini süsleyen katlanabilir akıllı telefonlarla ilgili.

7 Eylül’de iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıtan Apple çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bugüne kadar bir çok patent konusunda özellikle Samsung’la yaşadığı süreçle gündeme gelen Apple’ın yeni patenti de rakiplerine göz dağı verir nitelikte.

LG ve Samsung’un da daha önce katlanabilir cihazlar üzerinde çalışmalarına başladığını biliyoruz. Hatta Samsung esnek ekran teknolojilerinin tanıtımında bu konu ile ilgili video da yayınlamıştı.

Cihazların tasarımı konusunda iPhone 6 ile başlattığı akımı sürdüren Apple ise bu konuda çok eleştirildi. Her ne kadar donanım anlamında bir çok yenilik içerse de yeni iPhone’ların tasarımı bir çok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı. Radikal değişikliklerin gelecek yıl tanıtılacak olan iPhone’da karşımıza çıkacağı belirtilse de firma geleceğin cihazları için şimdiden çalışmalara başladı.

Esnek ekranlar konusunda teknolojinin ilerlemiş olması patenti alınan cihazın karşımıza çıkması için aslında çok fazla beklemeyeceğimizi gösteriyor. Cihazın donanımını da bu esnek yapıya entegre etmeyi başarabilen firmaların cihazlarını tanıtması oldukça muhtemel.

Katlanabilir yapıdaki cihazın görüldüğü patentle birlikte Apple’ın gelecek yıllarda özellikle Plus modelinde bu tasarımı kullanarak iPad ve iPhone’u bir araya getireceği dedikoduları şimdiden başladı bile.

Yeni teknolojilerin kullanımı konusunda rakiplerine göre biraz daha sağlam adımlar atmayı tercih eden firmanın bu yapıdaki bir cihazı ne zaman karşımıza çıkaracağı merak konusu.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
#patenthaber #markatescili #patent #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.