Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Apple Kayıp iPhone'ları Sahibine Getirmeyi Kolaylaştıracak Yeni bir Patent Aldı!
Kayıp iPhone akıllı telefonlar kaybolduğunda bulunmalarını kolaylaştırmak amacıyla yeni bir teknoloji geliştirilerek Apple tarafından patenti alındı.

Find My iPhone ya da iPhone'umu Bul özelliği telefonunuzu kaybettiğinizi fark ettiğinizde hem konumunu görmenizi hem de kilit ekranına bulan kişi için bir mesaj gönderebilmenizi sağlayan iyi bir uygulama. Ancak bu özellik telefonunuzu kaybettiğinizi fark etmediğiniz sürece malesef bir işe yaramıyor. 

Cihazınızı kaybettiğinizi henüz fark etmediğiniz durumda devreye giren bu patent işte şöyle: "Kayıp bir cihazı bulan dürüst bir insanın cihaz kilitliyse sahibine ulaşması neredeyse imkansız. Yeni buluşumuz sayesinde kullanıcının daha önce belirlediği bir kişi, cihaz kilitliyken dahi bulan kişi tarafından aranabilir olacak ve bu sayede cihazın bulunması mümkün hale gelecek. "

Açıklamada da belirtildiği üzere, kayıp bir cihazı bulan kişi, kilit ekranında önceden belirlenmiş kişiyi aramak için bir seçenek görecek. Bu işlem için herhangi bir şifre girişi veya cihazın kilidini açmak gerekmeyecek. 

Şuan için zaten bu özellik var diyeceksiniz ancak eski yöntemin bulunabilmesi, cihazı elinde tutan kişinin iPhone ile ilgili bilgiye sahip olmasını gerektiriyor. Eski yönteme göre acil kişilere ulaşmak için kilitli telefonda "Acil" butonuna dokunmak, ardından "Medikal Bilgiler" kısmına girip önceden belirlenmiş kişilere ulaşmak şeklinde bir prosedürün işlenmesi gerekiyordu. Yeni patent gördüğünüz üzere cihazlara ulaştığında bu basamakları oldukça basitleştirecek. 

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.