Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Apple Kayıp iPhone'ları Sahibine Getirmeyi Kolaylaştıracak Yeni bir Patent Aldı!
Kayıp iPhone akıllı telefonlar kaybolduğunda bulunmalarını kolaylaştırmak amacıyla yeni bir teknoloji geliştirilerek Apple tarafından patenti alındı.

Find My iPhone ya da iPhone'umu Bul özelliği telefonunuzu kaybettiğinizi fark ettiğinizde hem konumunu görmenizi hem de kilit ekranına bulan kişi için bir mesaj gönderebilmenizi sağlayan iyi bir uygulama. Ancak bu özellik telefonunuzu kaybettiğinizi fark etmediğiniz sürece malesef bir işe yaramıyor. 

Cihazınızı kaybettiğinizi henüz fark etmediğiniz durumda devreye giren bu patent işte şöyle: "Kayıp bir cihazı bulan dürüst bir insanın cihaz kilitliyse sahibine ulaşması neredeyse imkansız. Yeni buluşumuz sayesinde kullanıcının daha önce belirlediği bir kişi, cihaz kilitliyken dahi bulan kişi tarafından aranabilir olacak ve bu sayede cihazın bulunması mümkün hale gelecek. "

Açıklamada da belirtildiği üzere, kayıp bir cihazı bulan kişi, kilit ekranında önceden belirlenmiş kişiyi aramak için bir seçenek görecek. Bu işlem için herhangi bir şifre girişi veya cihazın kilidini açmak gerekmeyecek. 

Şuan için zaten bu özellik var diyeceksiniz ancak eski yöntemin bulunabilmesi, cihazı elinde tutan kişinin iPhone ile ilgili bilgiye sahip olmasını gerektiriyor. Eski yönteme göre acil kişilere ulaşmak için kilitli telefonda "Acil" butonuna dokunmak, ardından "Medikal Bilgiler" kısmına girip önceden belirlenmiş kişilere ulaşmak şeklinde bir prosedürün işlenmesi gerekiyordu. Yeni patent gördüğünüz üzere cihazlara ulaştığında bu basamakları oldukça basitleştirecek. 

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı