Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Apple Sihirli Panel Adı İçin Patent Mi Aldı?
Eylül ayında Apple’ın en çok gündeme geldiği konu akıllı telefonu oldu. Yeni seri akıllı telefonları iPhone 7 ile beraber kullanıcıların bir kez daha karşısına çıkan Apple, tüm bunlarla beraber akıllı telefonlarının hemen ardından yeni seri tabletleri ve yeni seri bilgisayarlarıyla da kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Tabi tıpkı akıllı telefon serisinde olduğu gibi hem yeni tablet serilerinde hem de yeni bilgisayar serilerinde Apple’ın kullanıcılara birçok yenilik sunacağı da düşünülüyor.

İlk olarak MacBook bilgisayarın yeni serisinde kullanacağı yeni özellikler merak konusu olan Apple’ın bu seride en büyük değişikliğinin ise yeni ekran paneli olduğunu da belirtelim. İddialara göre Apple’ın yeni seri bilgisayarlarında klavye tasarımı baştan aşağı değişeceği belirtilmişti. Eski serilerden farklı olarak Apple’ın bu seride klavye bölümünde üst kısımda dokunmatik bir panel kullanacağı belirtilmişti. Kullanıcıların bu panel sayesinde uygulama kısa yollarına da doğrudan ulaşabilecekleri de belirtilmişti. OLED panel kullanılarak yapılacağı belirtilen yeni klavyelerin yeni nesil bilgisayarlar konusunda da bir ilke imza atacağı düşünülüyordu.

Fakat tüm bu iddialara rağmen Apple yeni klavyeleri için herhangi bir açıklama yapmadığı için söz konusu iddiaların gerçek olup olmadığı da netlik kazanmamıştı. Fakat son gelen bir haberle beraber yeni MacBook serisinde bahsedilen OLED ekranlı panelin kullanılacağı görüşü daha da artmaya başladı. Zira daha önce birçok ürünü için kendisine bağlı olan küçük işletmelerle isim hakkı patentleri alan Apple’ın söz konusu klavye sistemi için de benzer bir patent aldığı belirtildi.

Yapılan haberlere göre Apple “Sihirli panel” adının haklarını satın aldı. Bu haberle beraber yeni MacBook serisinde bahsedilen sihirli panelin kullanımının daha da netlik kazanmaya başladığını da söylemek mümkün. Tabi yine de Apple’ın ürün tanıtımı ya da konu hakkında yapacağı panel açıklamasını beklemek bir yorum yapmak yanlış olur.

CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.