Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Apple Sihirli Panel Adı İçin Patent Mi Aldı?
Eylül ayında Apple’ın en çok gündeme geldiği konu akıllı telefonu oldu. Yeni seri akıllı telefonları iPhone 7 ile beraber kullanıcıların bir kez daha karşısına çıkan Apple, tüm bunlarla beraber akıllı telefonlarının hemen ardından yeni seri tabletleri ve yeni seri bilgisayarlarıyla da kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Tabi tıpkı akıllı telefon serisinde olduğu gibi hem yeni tablet serilerinde hem de yeni bilgisayar serilerinde Apple’ın kullanıcılara birçok yenilik sunacağı da düşünülüyor.

İlk olarak MacBook bilgisayarın yeni serisinde kullanacağı yeni özellikler merak konusu olan Apple’ın bu seride en büyük değişikliğinin ise yeni ekran paneli olduğunu da belirtelim. İddialara göre Apple’ın yeni seri bilgisayarlarında klavye tasarımı baştan aşağı değişeceği belirtilmişti. Eski serilerden farklı olarak Apple’ın bu seride klavye bölümünde üst kısımda dokunmatik bir panel kullanacağı belirtilmişti. Kullanıcıların bu panel sayesinde uygulama kısa yollarına da doğrudan ulaşabilecekleri de belirtilmişti. OLED panel kullanılarak yapılacağı belirtilen yeni klavyelerin yeni nesil bilgisayarlar konusunda da bir ilke imza atacağı düşünülüyordu.

Fakat tüm bu iddialara rağmen Apple yeni klavyeleri için herhangi bir açıklama yapmadığı için söz konusu iddiaların gerçek olup olmadığı da netlik kazanmamıştı. Fakat son gelen bir haberle beraber yeni MacBook serisinde bahsedilen OLED ekranlı panelin kullanılacağı görüşü daha da artmaya başladı. Zira daha önce birçok ürünü için kendisine bağlı olan küçük işletmelerle isim hakkı patentleri alan Apple’ın söz konusu klavye sistemi için de benzer bir patent aldığı belirtildi.

Yapılan haberlere göre Apple “Sihirli panel” adının haklarını satın aldı. Bu haberle beraber yeni MacBook serisinde bahsedilen sihirli panelin kullanımının daha da netlik kazanmaya başladığını da söylemek mümkün. Tabi yine de Apple’ın ürün tanıtımı ya da konu hakkında yapacağı panel açıklamasını beklemek bir yorum yapmak yanlış olur.

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı