Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Apple patent davasını kaybetti
Apple ile VirnetX arasında süren patent davasında yeni bir gelişme yaşandı. Apple, FaceTime uygulamasında VirnetX şirketinin patentlerini kullandığı için şirkete 302 milyon dolar tazminat ödeyecek. VirnetX'in, iMessage uygulaması için de Apple'a dava açması bekleniyor.

ABD'li teknoloji devi Apple, başını patent davalarından bir türlü kurtaramıyor. Apple'a gerek Samsung, gerekse de diğer şirketler tarafından patent ihlali nedeniyle açılan çok sayıda dava dosyası var.
Bu davalardan bir tanesi de Apple ile VirnetX arasında geçiyordu. 2010 yılında başlayan dava VirnetX tarafından açılmıştı. Şirket, Apple'ın FaceTime uygulamasında kullanılan güvenlik parametrelerinin kendi patentli yazılımları olduğu gerekçesiyle Apple'a dava açtı.

Söz konusu davanın 3. duruşmasında Apple'ın 302.4 milyon dolar tazminat ödemesine karar verildi. Bir önceki duruşmada Apple'ın 625 milyon dolar ödemesine karar verilmişti. Fakat temyize giden Apple, bu kararı bozdurdu.
Tabii son duruşmadan 302.4 milyon tazminat kararının çıkmasıyla dava henüz nihayete ermedi. VirnetX'in davası ABD Temyiz Mahkemesi'nde de kazanması gerekiyor. Eğer burada da kazanırsa VirnetX sonunda istediği patent tazminatını almış olacak.
Diğer taraftan bu dava sonuçlansa bile, VirnetX ile Apple arasındaki patent davaları sona ermeyecek gibi görünüyor. Zira Reuters'a göre Apple, iMessage uygulamasının güvenlik parametrelerinde de yine ihlallerde bulundu ve VirnetX'in patentli yazılımlarını kullandı.

Devir Patent Haber 
www.devirpatent.com / Devir Patent Tescil Ofisi.

CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.