Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Apple patent davasını kaybetti
Apple ile VirnetX arasında süren patent davasında yeni bir gelişme yaşandı. Apple, FaceTime uygulamasında VirnetX şirketinin patentlerini kullandığı için şirkete 302 milyon dolar tazminat ödeyecek. VirnetX'in, iMessage uygulaması için de Apple'a dava açması bekleniyor.

ABD'li teknoloji devi Apple, başını patent davalarından bir türlü kurtaramıyor. Apple'a gerek Samsung, gerekse de diğer şirketler tarafından patent ihlali nedeniyle açılan çok sayıda dava dosyası var.
Bu davalardan bir tanesi de Apple ile VirnetX arasında geçiyordu. 2010 yılında başlayan dava VirnetX tarafından açılmıştı. Şirket, Apple'ın FaceTime uygulamasında kullanılan güvenlik parametrelerinin kendi patentli yazılımları olduğu gerekçesiyle Apple'a dava açtı.

Söz konusu davanın 3. duruşmasında Apple'ın 302.4 milyon dolar tazminat ödemesine karar verildi. Bir önceki duruşmada Apple'ın 625 milyon dolar ödemesine karar verilmişti. Fakat temyize giden Apple, bu kararı bozdurdu.
Tabii son duruşmadan 302.4 milyon tazminat kararının çıkmasıyla dava henüz nihayete ermedi. VirnetX'in davası ABD Temyiz Mahkemesi'nde de kazanması gerekiyor. Eğer burada da kazanırsa VirnetX sonunda istediği patent tazminatını almış olacak.
Diğer taraftan bu dava sonuçlansa bile, VirnetX ile Apple arasındaki patent davaları sona ermeyecek gibi görünüyor. Zira Reuters'a göre Apple, iMessage uygulamasının güvenlik parametrelerinde de yine ihlallerde bulundu ve VirnetX'in patentli yazılımlarını kullandı.

Devir Patent Haber 
www.devirpatent.com / Devir Patent Tescil Ofisi.

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı