Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Bu Kez Apple Patent Davasını Kazandı
Apple’ın akıllı telefon ve tabletleri kadar yazılımlarıyla da ön plana çıkmaya başladığını da söylemek gerekiyor. Hem yazılım hem de donanım konusunda birçok yenilik sunan Apple’ın son dönemde ise patent konusunda bazı sıkıntılar yaşamaya başladığını da söylemek gerekiyor. Özellikle yeni seri akıllı telefonlar için alınan patentlerde Apple’ın epey bir girişimde bulunduğunu da biliyoruz. iPhone 7 telefonları ile beraber artan patentlerin de artık Apple’a konu olmaya başladığını da söylemek gerekiyor. Zira artık Apple teknoloji ürünleri kadar patent davalarıyla da gündemde. İlk olarak Apple’a patent davaları açılırken şimdilerde ise Apple davalar açmaya başladı.
Bu kez ise Samsung’a karşı yeni bir patent davası gündeme geldi. Daha önce Apple’a patent konusunda dava açan ve davayı kazanan Samsung’un davayı kazandığının belirtilmesinin hemen ardından ise şimdi de Apple’ın karşı bir dava açtığı da ortaya çıktı. Samsung ve Apple arasında yaşanan patent polemiğine bir yenisini daha ekleyen Apple’ın şimdi ise Samsung’a S serisi akıllı telefonlar için dava açtığı da ortaya çıktı.
S serisi akıllı telefonlarda kullanılan teknolojilerinde kendi patentlerinin bulunduğunu belirten Apple, söz konusu dava ile beraber bu kez Samsung’a ağır bir ceza ödettirmeye hazırlanıyor. Zira açıklanan karar ile beraber Apple’ın davayı kazandığı ve Samsung’un da ceza miktarı olarak 120 milyon dolar ceza ödemesi de belirtildi. Henüz karar onaylanmamış olsa da Samsung’un Apple’a 120 milyon dolar gibi bir ceza ödeyeceğinin açıklanması bile Apple’ın patent konusunda bir kez daha gündem olmasına neden oldu.
Henüz konu hakkında ise ne Apple cephesinden ne de Samsung cephesinden bir açıklama gelmedi. Fakat 120 milyon gibi dev bir rakamlar sonuçlanması beklenen davanın Apple ile Samsung’u bir kez daha karşı karşıya getireceği kesin. Öyle ki Apple’ın sadece Samsung ile değil bunun dışında daha birçok akıllı telefon markasıyla daha patent davalarının olması da Apple’ın patent konusunda bir adım öne çıkmasına devam edeceğini de gösteriyor.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
#patenthaber #markatescili #patenttescili 
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı