Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Bu Kez Apple Patent Davasını Kazandı
Apple’ın akıllı telefon ve tabletleri kadar yazılımlarıyla da ön plana çıkmaya başladığını da söylemek gerekiyor. Hem yazılım hem de donanım konusunda birçok yenilik sunan Apple’ın son dönemde ise patent konusunda bazı sıkıntılar yaşamaya başladığını da söylemek gerekiyor. Özellikle yeni seri akıllı telefonlar için alınan patentlerde Apple’ın epey bir girişimde bulunduğunu da biliyoruz. iPhone 7 telefonları ile beraber artan patentlerin de artık Apple’a konu olmaya başladığını da söylemek gerekiyor. Zira artık Apple teknoloji ürünleri kadar patent davalarıyla da gündemde. İlk olarak Apple’a patent davaları açılırken şimdilerde ise Apple davalar açmaya başladı.
Bu kez ise Samsung’a karşı yeni bir patent davası gündeme geldi. Daha önce Apple’a patent konusunda dava açan ve davayı kazanan Samsung’un davayı kazandığının belirtilmesinin hemen ardından ise şimdi de Apple’ın karşı bir dava açtığı da ortaya çıktı. Samsung ve Apple arasında yaşanan patent polemiğine bir yenisini daha ekleyen Apple’ın şimdi ise Samsung’a S serisi akıllı telefonlar için dava açtığı da ortaya çıktı.
S serisi akıllı telefonlarda kullanılan teknolojilerinde kendi patentlerinin bulunduğunu belirten Apple, söz konusu dava ile beraber bu kez Samsung’a ağır bir ceza ödettirmeye hazırlanıyor. Zira açıklanan karar ile beraber Apple’ın davayı kazandığı ve Samsung’un da ceza miktarı olarak 120 milyon dolar ceza ödemesi de belirtildi. Henüz karar onaylanmamış olsa da Samsung’un Apple’a 120 milyon dolar gibi bir ceza ödeyeceğinin açıklanması bile Apple’ın patent konusunda bir kez daha gündem olmasına neden oldu.
Henüz konu hakkında ise ne Apple cephesinden ne de Samsung cephesinden bir açıklama gelmedi. Fakat 120 milyon gibi dev bir rakamlar sonuçlanması beklenen davanın Apple ile Samsung’u bir kez daha karşı karşıya getireceği kesin. Öyle ki Apple’ın sadece Samsung ile değil bunun dışında daha birçok akıllı telefon markasıyla daha patent davalarının olması da Apple’ın patent konusunda bir adım öne çıkmasına devam edeceğini de gösteriyor.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
#patenthaber #markatescili #patenttescili 
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.