Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Cenevre'de Türk Kültürü Sergisi,
Dünya Fikri Mülkiyet hakları örgütü (WİPO) salonlarında Türkiye etkinliği düzenlendi. Etkiliğe WİPO Direktörü Francis Every, Dünya Ticaret Örgütü Daimi Temsilcisi Büyükelçi Haluk Ilıcak ve Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan katılarak konuşma yaptı. WİPO Direktörü Francis Every konuşmasında katılımcılara teşekkür etti. Ilıcak ise etkinlik hakkında davetlilere bilgi verdi. Türkiye Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan da konuşmasında böyle bir etkinliğin yurt dışında yapılmasının ülkeye büyük kazançlar sağlayacağını ifade etti. Toplantıdan sonra hep birlikte sergi gezilirken davetlilere de Türk mutfağından bazı meze örnekleri sunuldu.

Sergide Tarımsal ticari ürünler, Antep fıstığı, Antep baklavası, Aydın inciri, Gemlik zeytini, Giresun fındığı, Malatya kayısısı, Mersin cezeryesi ve Safranbolu lokumu, el işlerinde ise Trabzon el işleri ve Hereke halısı, Türk kitapları ile Türk kahvesi sergiyi gezenlere sunuldu.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
#patenthaber #markatescili #devirpatent #wipo
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.