Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Dünyada en çok patent başvurusu yapan ülke Çin oldu
Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) Genel Direktörü Francis Gurry, Çin'in dünyada en çok patent ile marka ve endüstiyel tasarım başvurusu yapan ülke olduğunu söyledi.Başkent Beijing'de dün düzenlenen 2017 Ulusal Fikri Mülkiyet Tanıtım Haftası'nın açılış töreninde konuşan Francis Gurry, fikri mülkiyetin Çin'de bilim ve teknolojiyi geliştiren yeni güç hâline geldiğini belirtti.
Diğer yandan, Çin Fikri Mülkiyet İdaresi tarafından açıklanan verilere göre, 2016'da Çin'den yapılan uluslararası patent başvurusu sayısı geçen yıla göre yüzde 44,7 oranında artarak 43 bin 100'e ulaştı.
Böylelikle Çin'den şu ana dek yapılan toplam patent başvurusu sayısı ise 1 milyon 103 bine çıktı. Çin, bu alanda ABD ve Japonya'nın ardından üçüncü sırada yer alıyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.