Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Dünyada ilk kez felçli hasta çiple hareket etti
Gelişen teknoloji hayatımızın her yerine giriyor işlerimizi kolaylaştırıp pratikleştiriyor. Bizlere keyifli zaman geçirtiyor ve böylece ihtiyacımız olan şeylere çok hızlı bir şekilde kavuşurken bir yandan eğleniyor oluyoruz. Fakat son geliştirilen sistemler bunu farklı bir boyuta taşıyor ve artık sağlığımızla ilgili konuları da tıbbın elinden alarak işlevsel ve pratik bir şekilde sunuyor.
Robotların sağlığımızla ilgilenmesine, cerrahi robotların geliştirilmesiyle operasyonların daha verimli geçmesine ve daha iyi sonuçlar vermesine alışmıştık. Daha sonra teknolojinin son hediyesi çipler konusunu incelemeye aldık. Organ-on-a-Chip adlı sistemle Hayvan testlerinin yerini artık bu çipler alacaktı. İnsan fizyolojisini mimik eden, organ hücrelerinin çipler üzerine yerleştirilmesi ve çip üzerinde büyüyerek organ dokusu oluşturmasıyla oluşturulan bu sistemler sayesinde ilaç ve kozmetik sektörü için hayvanlar üzerinde gerçekleştirilen farmakolojik ve toksikolojik testler ve klinik denemeler artık çipler üzerinde gerçekleştirilebilecekti.
Şimdi de bunun gerçekleşmiş, her iki kolu ve her iki bacağı felçli bir kişinin tekrar hareket edebileceğine şahit olduk. Evet, dünyada ilk kez bir felçli hasta beynine yerleştirilen çip sayesinde parmaklarını yeniden oynatabildi. ABD’nin Ohio eyaletinde yaşayan 24 yaşındaki Ian Burkhart adlı hasta her iki kolu ve bacağını kullanamayan felç hastasıydı. Yerleştirilen çip sayesinde parmaklarını oynatmaya başlayan Burkhart hatta bilgisayar oyunu olarak tasarlanan gitarı da çalabildi.
Her iki kolu ve bacağını kullanamayan felç hastası 24 yaşındaki Ian Burkhart, dünyada ilk kez beynine takılan çip sayesinde parmaklarını oynatmakla kalmadı, bilgisayar oyunu olarak tasarlanan gitarı da çalabildi.
Burkhart’a yerleştirilen çip beyin sinyallerini okuyabiliyor. Sinyaller bir bilgisayar tarafından okunuyor ve hareket kabiliyeti sağlayabilmek için kasları elektrikle uyarıyor. Araştırmacılar bu teknolojinin felç geçiren veya beyninde hasar oluşan milyonlarca kişiye yardımcı olacağını umuyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
http://www.innover.life/dunyada-ilk-kez-felcli-hasta-ciple-hareket-etti/
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.