Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Dünyada ilk kez felçli hasta çiple hareket etti
Gelişen teknoloji hayatımızın her yerine giriyor işlerimizi kolaylaştırıp pratikleştiriyor. Bizlere keyifli zaman geçirtiyor ve böylece ihtiyacımız olan şeylere çok hızlı bir şekilde kavuşurken bir yandan eğleniyor oluyoruz. Fakat son geliştirilen sistemler bunu farklı bir boyuta taşıyor ve artık sağlığımızla ilgili konuları da tıbbın elinden alarak işlevsel ve pratik bir şekilde sunuyor.
Robotların sağlığımızla ilgilenmesine, cerrahi robotların geliştirilmesiyle operasyonların daha verimli geçmesine ve daha iyi sonuçlar vermesine alışmıştık. Daha sonra teknolojinin son hediyesi çipler konusunu incelemeye aldık. Organ-on-a-Chip adlı sistemle Hayvan testlerinin yerini artık bu çipler alacaktı. İnsan fizyolojisini mimik eden, organ hücrelerinin çipler üzerine yerleştirilmesi ve çip üzerinde büyüyerek organ dokusu oluşturmasıyla oluşturulan bu sistemler sayesinde ilaç ve kozmetik sektörü için hayvanlar üzerinde gerçekleştirilen farmakolojik ve toksikolojik testler ve klinik denemeler artık çipler üzerinde gerçekleştirilebilecekti.
Şimdi de bunun gerçekleşmiş, her iki kolu ve her iki bacağı felçli bir kişinin tekrar hareket edebileceğine şahit olduk. Evet, dünyada ilk kez bir felçli hasta beynine yerleştirilen çip sayesinde parmaklarını yeniden oynatabildi. ABD’nin Ohio eyaletinde yaşayan 24 yaşındaki Ian Burkhart adlı hasta her iki kolu ve bacağını kullanamayan felç hastasıydı. Yerleştirilen çip sayesinde parmaklarını oynatmaya başlayan Burkhart hatta bilgisayar oyunu olarak tasarlanan gitarı da çalabildi.
Her iki kolu ve bacağını kullanamayan felç hastası 24 yaşındaki Ian Burkhart, dünyada ilk kez beynine takılan çip sayesinde parmaklarını oynatmakla kalmadı, bilgisayar oyunu olarak tasarlanan gitarı da çalabildi.
Burkhart’a yerleştirilen çip beyin sinyallerini okuyabiliyor. Sinyaller bir bilgisayar tarafından okunuyor ve hareket kabiliyeti sağlayabilmek için kasları elektrikle uyarıyor. Araştırmacılar bu teknolojinin felç geçiren veya beyninde hasar oluşan milyonlarca kişiye yardımcı olacağını umuyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
http://www.innover.life/dunyada-ilk-kez-felcli-hasta-ciple-hareket-etti/
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı