Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Ford'dan yeni bir patent.
Ancak düşündüğünüz gibi yeni bir motor veya şanzıman değil.

Amerikan otomobil üreticisi Ford, aldığı yeni bir patent ile araçlarının daha havalı görünmesini sağlayacak. Nasıl mı? Gövde üstünde parlayan logolar oluşturarak.

Ford, nem ve yağıştan yararlanarak gövde üzerinde grafikler oluşturmanın bir yolunu bulmuşa benziyor. Bu sayede Mustang'iniz karlar eriyince kaputun üstündeki aygır logosuyla çok daha havalı görünecek.

Ford, göz alıcı bu sistemin çalışması için altında ısıtma elemanına sahip veya sıcak bir yüzeye yakın bir panelden yararlanacak - patent başvurusunda kullanılan eleman motor. Nem ve sıcaklık sensörleri, sıcak havayı daha soğuk bir yüzeye yönlendirerek önceden ayarlanmış görüntünün oluşturulmasını sağlayacak.

Ford, şekillerin daha kalın olması adına termokromik boya kullanmayı değerlendiriyor. Gövdenin ısınması veya soğuması durumunda özel karışım sayesinde gövde rengi değiştirilerek istenen şeklin daha belirgin olmasını sağlayabilir.

Isıtma elemanlarını kaputun tamamına yayarak araca yarış tipi şeritler eklenebilmesi de bu ihtimaller dahilinde. Kalabalık yollarda fazlasıyla dikkat çekeceğine eminiz.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.