Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Ford'dan yeni bir patent.
Ancak düşündüğünüz gibi yeni bir motor veya şanzıman değil.

Amerikan otomobil üreticisi Ford, aldığı yeni bir patent ile araçlarının daha havalı görünmesini sağlayacak. Nasıl mı? Gövde üstünde parlayan logolar oluşturarak.

Ford, nem ve yağıştan yararlanarak gövde üzerinde grafikler oluşturmanın bir yolunu bulmuşa benziyor. Bu sayede Mustang'iniz karlar eriyince kaputun üstündeki aygır logosuyla çok daha havalı görünecek.

Ford, göz alıcı bu sistemin çalışması için altında ısıtma elemanına sahip veya sıcak bir yüzeye yakın bir panelden yararlanacak - patent başvurusunda kullanılan eleman motor. Nem ve sıcaklık sensörleri, sıcak havayı daha soğuk bir yüzeye yönlendirerek önceden ayarlanmış görüntünün oluşturulmasını sağlayacak.

Ford, şekillerin daha kalın olması adına termokromik boya kullanmayı değerlendiriyor. Gövdenin ısınması veya soğuması durumunda özel karışım sayesinde gövde rengi değiştirilerek istenen şeklin daha belirgin olmasını sağlayabilir.

Isıtma elemanlarını kaputun tamamına yayarak araca yarış tipi şeritler eklenebilmesi de bu ihtimaller dahilinde. Kalabalık yollarda fazlasıyla dikkat çekeceğine eminiz.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı