Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Ford'un Yeni Patenti Sayesinde Araç Tekerleri Unicyle Olarak Kullanılabilecek.
Otomotiv sektöründe bulunan dev firmalardan birisi olan Ford, ürettiği araçların bir kademe ileride olması için sıkı bir şekilde çalışan firmalar arasında yer alıyor. Ford'un yeni aldığı patente bakılırsa araçlarının önde olmasını isteyen firma, bu amacına neredeyse tüm ülkelerde yaşanan trafik sorununu çözerek ulaşmayı planlıyor.
Ford'un yeni aldığı patent, Patent Yogi adlı haber sitesi tarafından sızdırılarak paylaşıldı. Bu patent Ford tarafından üretilen araçların bir tekerinin ayrılmasını ve bu tekerin unicycle'a (tek tekerlekli araç) dönüşmesini kapsıyor. 15 Aralık tarihinde patenti alınmış olan bu yeni sistemin trafik sorunu yaşanan günlerde kullanılabileceği düşünülmüş. Bu gibi zamanlarda kullanılan unicycle, araç sahibine motosikletin rahatlığını sunuyor ve onu gitmek istediği yere kolaylıkla yetiştirebiliyor.

Unycicle'ın araçtan ayrılmasının ardından unycicle'da kullanılan tek tekerin boşluğu, aracın çalınmasını önleyen ve aynı zamanda unicycle'ı araçtan çıkartabilmeniz için aracı kaldıran bir sistem ile dolduruluyor. Bu ilginç ve yeni teknolojinin, aracından motor çıkması nedeniyle Batman'den örnek alınarak üretilmiş olduğu düşünülüyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.

CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.