Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Ford'un Yeni Patenti Sayesinde Araç Tekerleri Unicyle Olarak Kullanılabilecek.
Otomotiv sektöründe bulunan dev firmalardan birisi olan Ford, ürettiği araçların bir kademe ileride olması için sıkı bir şekilde çalışan firmalar arasında yer alıyor. Ford'un yeni aldığı patente bakılırsa araçlarının önde olmasını isteyen firma, bu amacına neredeyse tüm ülkelerde yaşanan trafik sorununu çözerek ulaşmayı planlıyor.
Ford'un yeni aldığı patent, Patent Yogi adlı haber sitesi tarafından sızdırılarak paylaşıldı. Bu patent Ford tarafından üretilen araçların bir tekerinin ayrılmasını ve bu tekerin unicycle'a (tek tekerlekli araç) dönüşmesini kapsıyor. 15 Aralık tarihinde patenti alınmış olan bu yeni sistemin trafik sorunu yaşanan günlerde kullanılabileceği düşünülmüş. Bu gibi zamanlarda kullanılan unicycle, araç sahibine motosikletin rahatlığını sunuyor ve onu gitmek istediği yere kolaylıkla yetiştirebiliyor.

Unycicle'ın araçtan ayrılmasının ardından unycicle'da kullanılan tek tekerin boşluğu, aracın çalınmasını önleyen ve aynı zamanda unicycle'ı araçtan çıkartabilmeniz için aracı kaldıran bir sistem ile dolduruluyor. Bu ilginç ve yeni teknolojinin, aracından motor çıkması nedeniyle Batman'den örnek alınarak üretilmiş olduğu düşünülüyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı