Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Google'ın kurucusu uçan otomobillerin peşinde
Google'ın kurucularından ve Alphabet'in CEO'su olan Larry Page'in uçan otomobillere olan ilgisi yatırım boyutuna geçmiş gibi görünüyor. Page, uçan otomobiller üzerinde çalışmalar yapan iki girişimi destekliyor.

Google kurucularının sıra dışı teknolojilere ve yeniliklere olan ilgisi teknoloji dünyasını yakından takip eden pek çok kişi tarafından yakından biliniyor. Sergey Brin, bu ilgisini Google X çatısı altında desteklenen farklı projelerle gösterirken, diğer kurucu Larry Page ütopik yeniliklere olan ilgisini Google'dan bağımsız biçimde sürdürmeyi seçmişe benziyor. Bloomberg Businessweek sitesinde yer alan habere göre, Larry Page uçan otomobil geliştirmek için çalışmalar yürüten iki şirketi destekliyor. Page'in bu iki şirketten birine 100 milyon dolardan fazla yatırım yapmış olması dikkat çekiyor.

Page'in destek verdiği iki şirketten biri olan Zee.Aero'ya kurulduğu 2010 yılından bu yana yardım sağladığı, diğer şirket Kitty Hawk ile ilişkisinin ise geçtiğimiz yıl başladığı belirtildi. Google kurucusunun söz konusu şirketlerle olan ilişkisinin kişisel düzeyde olduğu ve Google ile bir ilgisinin olmadığı vurgulanırken, Page'in bu şirketlerden birinin genel merkezinde bir ofisinin olduğu ve söz konusu şirkette çalışanlar tarafından "Yukarıdaki Adam" tamlamasının İngilizce kısaltması olan GUS takma ismiyle anıldığı ifade edildi.

Larry Page'in yatırım yaptığı iki girişim

Zee.Aero ve Kitty Hawk, uzun yıllardır birbirlerinden bağımsız olarak uçan otomobil tasarımları geliştiriyor. Page ile daha uzun bir mesaisi bulunan Zee.Aero, Google'ın Mountain View'daki genel merkezine bir saat uzaklıktaki bir havalimanında prototip araçlarıyla test uçuşları gerçekleştiriyor. Daha öncesinde NASA, SpaceX ve Boeing gibi kurumlarda çalışan tasarımcılar ve mühendislerden oluşan bir kadro kuran Zee.Aero, test uçuşlarında iki koltuklu prototip tasarımlarını kullanıyor. Test edilen tasarımlardan birinin küçük konvansiyonel uçaklara benzediği, diğerinde ise pervanelerin iki sıra halinde alt alta sıralandığı ifade edildi.
Zee.Aero, 2012'de dikey iniş ve kalkış gerçekleştirebilen hava aracı tasarımının patentini almıştı. Patent başvurusunda söz konusu tasarımın "güvenli, sessiz, kolay kontrol edilebilen, verimli ve kompakt" bir hava aracına dönüşebileceği belirtilmişti.
Larry Page'in yeni gözdesi Kitty Hawk'un uçan otomobil tasarımının ise "Dev bir dört pervaneli insansız hava aracı"na benzediği konuşuluyor. Kitty Hawk'un kadrosunun bir kısmını daha önce AeroVelo'da çalışan mühendisler oluşturuyor. AeroVelo, 2013'te ürettiği insan gücüyle çalışan ve bir dakikadan fazla havada kalabilen helikopteriyle 250 bin dolarlık Sikorsky Ödülü'nü kazanmıştı.

Devir Patent Tescil Ofisi.
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.