Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Google'ın kurucusu uçan otomobillerin peşinde
Google'ın kurucularından ve Alphabet'in CEO'su olan Larry Page'in uçan otomobillere olan ilgisi yatırım boyutuna geçmiş gibi görünüyor. Page, uçan otomobiller üzerinde çalışmalar yapan iki girişimi destekliyor.

Google kurucularının sıra dışı teknolojilere ve yeniliklere olan ilgisi teknoloji dünyasını yakından takip eden pek çok kişi tarafından yakından biliniyor. Sergey Brin, bu ilgisini Google X çatısı altında desteklenen farklı projelerle gösterirken, diğer kurucu Larry Page ütopik yeniliklere olan ilgisini Google'dan bağımsız biçimde sürdürmeyi seçmişe benziyor. Bloomberg Businessweek sitesinde yer alan habere göre, Larry Page uçan otomobil geliştirmek için çalışmalar yürüten iki şirketi destekliyor. Page'in bu iki şirketten birine 100 milyon dolardan fazla yatırım yapmış olması dikkat çekiyor.

Page'in destek verdiği iki şirketten biri olan Zee.Aero'ya kurulduğu 2010 yılından bu yana yardım sağladığı, diğer şirket Kitty Hawk ile ilişkisinin ise geçtiğimiz yıl başladığı belirtildi. Google kurucusunun söz konusu şirketlerle olan ilişkisinin kişisel düzeyde olduğu ve Google ile bir ilgisinin olmadığı vurgulanırken, Page'in bu şirketlerden birinin genel merkezinde bir ofisinin olduğu ve söz konusu şirkette çalışanlar tarafından "Yukarıdaki Adam" tamlamasının İngilizce kısaltması olan GUS takma ismiyle anıldığı ifade edildi.

Larry Page'in yatırım yaptığı iki girişim

Zee.Aero ve Kitty Hawk, uzun yıllardır birbirlerinden bağımsız olarak uçan otomobil tasarımları geliştiriyor. Page ile daha uzun bir mesaisi bulunan Zee.Aero, Google'ın Mountain View'daki genel merkezine bir saat uzaklıktaki bir havalimanında prototip araçlarıyla test uçuşları gerçekleştiriyor. Daha öncesinde NASA, SpaceX ve Boeing gibi kurumlarda çalışan tasarımcılar ve mühendislerden oluşan bir kadro kuran Zee.Aero, test uçuşlarında iki koltuklu prototip tasarımlarını kullanıyor. Test edilen tasarımlardan birinin küçük konvansiyonel uçaklara benzediği, diğerinde ise pervanelerin iki sıra halinde alt alta sıralandığı ifade edildi.
Zee.Aero, 2012'de dikey iniş ve kalkış gerçekleştirebilen hava aracı tasarımının patentini almıştı. Patent başvurusunda söz konusu tasarımın "güvenli, sessiz, kolay kontrol edilebilen, verimli ve kompakt" bir hava aracına dönüşebileceği belirtilmişti.
Larry Page'in yeni gözdesi Kitty Hawk'un uçan otomobil tasarımının ise "Dev bir dört pervaneli insansız hava aracı"na benzediği konuşuluyor. Kitty Hawk'un kadrosunun bir kısmını daha önce AeroVelo'da çalışan mühendisler oluşturuyor. AeroVelo, 2013'te ürettiği insan gücüyle çalışan ve bir dakikadan fazla havada kalabilen helikopteriyle 250 bin dolarlık Sikorsky Ödülü'nü kazanmıştı.

Devir Patent Tescil Ofisi.
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı