Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Her Şey, Daha İnce Bir iPhone 8 İçin!
Yeni ortaya çıkan bir patente göre Apple'ın yapacağı bu değişiklik, daha ince bir iPhone 8'in önünü açabilir!

Önümüzdeki senenin iPhone'unun biraz daha ince olabileceği, yeni ortaya çıkan bir patent sayesinde anlaşıldı. Patent gün yüzüne yeni çıkmış olsa da, Kasım 2014'te oluşturulduğundan aslında pek yeni değil ancak iPhone, MacBook veya iPad'de kullanılabilecek "mekanik olarak işleyen akustik sistem" üzerinde yoğunlaşıyor.

Patent, özetle elektronik bir cihazın yüzeyinin "akustik sistemin bir parçası olarak kullanılmasından" bahsediyor. Sesi üretecek olan panel, birkaç alt-panele ayrılıyor. Her alt panel içerisinde alt-paneli titreştirecek bir veya daha fazla mekanizma bulunuyor. Alt-panele bağlı olan bu mekanizmalar, sinyali sese dönüştürüyor.

Bu teknoloji, çok fazla yer kaplayan mikro hoparlörlere olan ihtiyacı ortadan kaldırarak yüksek kalitede ses oluşturmaya yarayabilir. Benzer bir teknoloji iPad Pro 12,9-inç'te kullanılsa da bu model, "kendi kendini dengeleyen" dört mikro hoparlöre de sahip.

Patent biraz eski olduğundan Apple, bu teknolojiyi gelecekteki cihazlarında kullanmayabilir. Bizim umudumuz Apple'ın iPhone'un içerisinde açacağı boş alanı, telefonu inceltmekte değil, pil kapasitesini geliştirmekte kullanması.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı