Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Her Şey, Daha İnce Bir iPhone 8 İçin!
Yeni ortaya çıkan bir patente göre Apple'ın yapacağı bu değişiklik, daha ince bir iPhone 8'in önünü açabilir!

Önümüzdeki senenin iPhone'unun biraz daha ince olabileceği, yeni ortaya çıkan bir patent sayesinde anlaşıldı. Patent gün yüzüne yeni çıkmış olsa da, Kasım 2014'te oluşturulduğundan aslında pek yeni değil ancak iPhone, MacBook veya iPad'de kullanılabilecek "mekanik olarak işleyen akustik sistem" üzerinde yoğunlaşıyor.

Patent, özetle elektronik bir cihazın yüzeyinin "akustik sistemin bir parçası olarak kullanılmasından" bahsediyor. Sesi üretecek olan panel, birkaç alt-panele ayrılıyor. Her alt panel içerisinde alt-paneli titreştirecek bir veya daha fazla mekanizma bulunuyor. Alt-panele bağlı olan bu mekanizmalar, sinyali sese dönüştürüyor.

Bu teknoloji, çok fazla yer kaplayan mikro hoparlörlere olan ihtiyacı ortadan kaldırarak yüksek kalitede ses oluşturmaya yarayabilir. Benzer bir teknoloji iPad Pro 12,9-inç'te kullanılsa da bu model, "kendi kendini dengeleyen" dört mikro hoparlöre de sahip.

Patent biraz eski olduğundan Apple, bu teknolojiyi gelecekteki cihazlarında kullanmayabilir. Bizim umudumuz Apple'ın iPhone'un içerisinde açacağı boş alanı, telefonu inceltmekte değil, pil kapasitesini geliştirmekte kullanması.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.