Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Honda'dan 11-ileri üç kavramalı şanzıman!
Japon üretici patentini aldığı şanzıman ile 10-ileri ve çift kavramalı şanzımanları geride bırakacak
Eğer 9-ileri otomatik şanzımanların gereğinden fazla vitese sahip olduğunu düşünüyorsanız üzülmeye hazırlanın, çünkü Honda yeni 11-ileri şanzımanının patentini aldı. Japon üreticinin yeni şanzımanındaki tek özelliği 10-ileri şanzımanlardan bir adet fazla vitese sahip olması değil, üç kavramaya sahip olan söz konusu şanzıman adeta otomobil tutkunlarının ezberini bozmak üzere geliştirilmiş.

Söz konusu şanzımanın patentinde üçüncü kavramanın çift kavramalı şanzımanlarda gerçekleşen tork düşüşünü azaltmaya yardımcı olacağı vurgulanırken, teorik olarak bakıldığında ise bu üçüncü kavrama daha hızlı vites geçişleri anlamına geliyor. 11 vites ise, sizlerin de tahmin edebileceği gibi, daha düşük yakıt tüketimine olanak sağlıyor. Honda’nın patentini aldığı bu yeni şanzımanı kullanıp kullanmayacağı konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor, ancak şanzımanın kullanılması durumunda markanın şu anda en küçük modeli olan Jazz’dan, büyük Pilot modeline kadar tüm modellerde kullanılabileceği ve tüm modellerin yakıt tüketiminde daha iyi performans göstermesini sağlayabileceği konuşuluyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı