Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Honda'dan 11-ileri üç kavramalı şanzıman!
Japon üretici patentini aldığı şanzıman ile 10-ileri ve çift kavramalı şanzımanları geride bırakacak
Eğer 9-ileri otomatik şanzımanların gereğinden fazla vitese sahip olduğunu düşünüyorsanız üzülmeye hazırlanın, çünkü Honda yeni 11-ileri şanzımanının patentini aldı. Japon üreticinin yeni şanzımanındaki tek özelliği 10-ileri şanzımanlardan bir adet fazla vitese sahip olması değil, üç kavramaya sahip olan söz konusu şanzıman adeta otomobil tutkunlarının ezberini bozmak üzere geliştirilmiş.

Söz konusu şanzımanın patentinde üçüncü kavramanın çift kavramalı şanzımanlarda gerçekleşen tork düşüşünü azaltmaya yardımcı olacağı vurgulanırken, teorik olarak bakıldığında ise bu üçüncü kavrama daha hızlı vites geçişleri anlamına geliyor. 11 vites ise, sizlerin de tahmin edebileceği gibi, daha düşük yakıt tüketimine olanak sağlıyor. Honda’nın patentini aldığı bu yeni şanzımanı kullanıp kullanmayacağı konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor, ancak şanzımanın kullanılması durumunda markanın şu anda en küçük modeli olan Jazz’dan, büyük Pilot modeline kadar tüm modellerde kullanılabileceği ve tüm modellerin yakıt tüketiminde daha iyi performans göstermesini sağlayabileceği konuşuluyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.