Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
İŞLETMELERE KATMA DEĞER
Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısı’nın, ilk dört bölümünde yer alan 112 maddenin kabulüne göre, marka, coğrafi işaret, tasarım, patent, faydalı model ile geleneksel ürün adlarına ilişkin hakların korunması ekseninde teknolojik, ekonomik ve sosyal ilerlemenin gerçekleştirilmesine katkı sağlanmasına karar verildi. Bu eksende işletmeler, ürettikleri ürünle ilgili fikri ve sınai haklara uzun vadede ne gibi katma değerler sunulacağı konusunda yanıtlar aramaya başladı. Firmalara marka, patent, tasarım, tescil ve kalite kalemlerinde hizmetler sunan Devir Patent’in Genel Müdürü Sezgin Özdamar, süreci bizler için değerlendirdi.

DEVLERE MÜJDE
KOBİ’lerin markalaşma potansiyeline pozitif etkide bulunacak değişimlerle ilgili Devir Patent Genel Müdürü Sezgin Özdamar, Sanayi Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu. Büyük ölçekli markalara kapı açan ve yeni üretimler için yeşil ışık yakan mevcut durumla ilgili değerlendirmelerde bulunan Özdamar; “Yeni yasa ile birlikte marka ve buluşların korunması daha güçlü bir şekilde tesis edilmiş olacak” diye konuştu. 

BULUŞLAR KORUMA ALTINDA
Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısı’nın fikri ve sınai haklara uzun vadede sunacağı pozitif etkilerle ilgili olumlu yorumlamalarda bulunan Devir Patent Genel Müdürü Sezgin Özdamar, yeni yasa ile buluşların ve markalaşan ürünlerin kendini daha güvende hissedeceğini ifade etti. Yeni yasanın  uzun vadede yatırımların güçlenmesi teknolojik anlamda ekonomik ve sosyal ilerlemenin gerçekleştirilmesine katkı sunacağını dile getiren Özdamar, düzenlemenin birçok pozitif hamleyi de beraberinde getireceğini açıkladı.

SÜREÇ KISALIYOR
Marka tescil süreciyle ilgili fikir beyan eden Özdamar; “Marka tescilinde sürelerin kısalması, taklit mal veya marka oluşturan kişilere karşı ağır yaptırımlar uygulanacak olması bu süreçte olumlu sonuçlar almasını kolaylaştırır. Aynı zamanda getirdiği yenilik ve ilgili mevzuatın uluslararası düzenlemelerle uyumlu hale gelmesi Türkiye’nin uluslararası yarattığı dönüşüm algısına da katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

KOBİ’YE FAYDA YASASI
Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısı’nın KOBİ’lerin önemli markalar çıkarmasına vesile olacağını dile getiren Devir Patent Genel Müdürü, Türk markalarının yurt dışında da markalaşmasını sağlayacak kolaylıkların bu yasa bünyesinde mevcut olduğunu söyledi.
Özdamar; “KOBİ’lere bu yasayla birlikte markalaşmanın öneminin artırılması, ihracat yapan firmaların sıfır riskle faaliyetlerini sürdürmeleri açısından yurt dışında da markalarını tescil ettirmelerini özendirecek ve teşvikler sağlayacak adımlar atılması önemlidir” ifadelerine yer verdi.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.