Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
İŞLETMELERE KATMA DEĞER
Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısı’nın, ilk dört bölümünde yer alan 112 maddenin kabulüne göre, marka, coğrafi işaret, tasarım, patent, faydalı model ile geleneksel ürün adlarına ilişkin hakların korunması ekseninde teknolojik, ekonomik ve sosyal ilerlemenin gerçekleştirilmesine katkı sağlanmasına karar verildi. Bu eksende işletmeler, ürettikleri ürünle ilgili fikri ve sınai haklara uzun vadede ne gibi katma değerler sunulacağı konusunda yanıtlar aramaya başladı. Firmalara marka, patent, tasarım, tescil ve kalite kalemlerinde hizmetler sunan Devir Patent’in Genel Müdürü Sezgin Özdamar, süreci bizler için değerlendirdi.

DEVLERE MÜJDE
KOBİ’lerin markalaşma potansiyeline pozitif etkide bulunacak değişimlerle ilgili Devir Patent Genel Müdürü Sezgin Özdamar, Sanayi Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu. Büyük ölçekli markalara kapı açan ve yeni üretimler için yeşil ışık yakan mevcut durumla ilgili değerlendirmelerde bulunan Özdamar; “Yeni yasa ile birlikte marka ve buluşların korunması daha güçlü bir şekilde tesis edilmiş olacak” diye konuştu. 

BULUŞLAR KORUMA ALTINDA
Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısı’nın fikri ve sınai haklara uzun vadede sunacağı pozitif etkilerle ilgili olumlu yorumlamalarda bulunan Devir Patent Genel Müdürü Sezgin Özdamar, yeni yasa ile buluşların ve markalaşan ürünlerin kendini daha güvende hissedeceğini ifade etti. Yeni yasanın  uzun vadede yatırımların güçlenmesi teknolojik anlamda ekonomik ve sosyal ilerlemenin gerçekleştirilmesine katkı sunacağını dile getiren Özdamar, düzenlemenin birçok pozitif hamleyi de beraberinde getireceğini açıkladı.

SÜREÇ KISALIYOR
Marka tescil süreciyle ilgili fikir beyan eden Özdamar; “Marka tescilinde sürelerin kısalması, taklit mal veya marka oluşturan kişilere karşı ağır yaptırımlar uygulanacak olması bu süreçte olumlu sonuçlar almasını kolaylaştırır. Aynı zamanda getirdiği yenilik ve ilgili mevzuatın uluslararası düzenlemelerle uyumlu hale gelmesi Türkiye’nin uluslararası yarattığı dönüşüm algısına da katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

KOBİ’YE FAYDA YASASI
Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısı’nın KOBİ’lerin önemli markalar çıkarmasına vesile olacağını dile getiren Devir Patent Genel Müdürü, Türk markalarının yurt dışında da markalaşmasını sağlayacak kolaylıkların bu yasa bünyesinde mevcut olduğunu söyledi.
Özdamar; “KOBİ’lere bu yasayla birlikte markalaşmanın öneminin artırılması, ihracat yapan firmaların sıfır riskle faaliyetlerini sürdürmeleri açısından yurt dışında da markalarını tescil ettirmelerini özendirecek ve teşvikler sağlayacak adımlar atılması önemlidir” ifadelerine yer verdi.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı