Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
İndirme Özelliği Nedeniyle Netflix`e Patent Davası Açıldı!
Netflix, geçtiğimiz kasım ayında kullanım sunduğu çevrimdışı indirme özelliği nedeniyle patent trolü olarak adlandırılan BlackBird Technologies tarafından mahkemeye verildi. Ancak patent şirketi BlackBird Technologies’in sahibi olduğu patentin Netflix’in sunduğu çevrim dışı indirme özelliğiyle doğrudan bir bağlantısı yok gibi görünüyor.
Netflix, geçtiğimiz günlerde kasım ayında kullanıma sunduğu ve internet bağlantısı olmadan film, dizi vb. izlemeyi sağlayan çevrimdışı indirme özelliği nedeniyle BlackBird Technologies adlı şirket tarafından mahkemeye verildi.

BlackBird Technologies, patent trolü olarak adlandırılan ve patentlerden başka bir ürünü ya da varlığı bulunmayan şirketlerden biri. Şirket, davalar sayesinde kazanç elde ediyor. Patent şirketi BlackBird Technologies’in dava açtığı tek firma Netflix değil. BlackBird Technologies’in dava açtığı diğer firmalar; SoundCloud, Vimeo, Starz, Mubi ve Studio 3 Partners. Bütün bu şirketlerin sundukları servislerde çevrimdışı indirme özelliği bulunuyor. Davaların hepsi, Delaware Federal Mahkemesi’nde açıldı.

BlackBird Technologies, Birleşik Devletler Patent Numarası 7.174.362 olan bir patente sahip. Bu patent, bilgisayar ağı aracılığıyla iletilen taleplere karşılık olarak önceden depolanmış dijital verilerden ürün sağlamaya yarayan metot ya da sistem olarak tanımlanıyor. Bununla ilgili 362’den fazla indirme özelliği bulunuyor. Ancak patent özetinde, sadece verilerin CD’lere yazılması konusu yer alıyor. Sonuç olarak bu patentin Netflix ve dava açılan diğer firmaların sağladığı indirme özelliğiyle bir alakası yok gibi görünüyor. Ama tabii ki, bu durum BlackBird Technologies gibi firmaların “ne koparırsam kardır” düşüncesiyle dava açmasına engel olmuyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.