Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
KOSGEB GİRİŞİMCİ DESTEKLERİ
Kurulduğu günden beri birçok girişimci tarafından faydalanılan KOSGEB kredilerine yapılan reklam ve haberler sayesinde daha fazla girişimci başvuruyor ve iş kurma hayallerine kavuşuyor. 1990 yılında kurulan kamu kuruluşunun ilk hedefi ülke ekonomisinin canlanması ve küçük ve orta ölçekli işletmelerinin büyüyerek istihdam sağlamasıdır.

KOSGEB GİRİŞİMCİ DESTEKLERİ
KOSGEB kredilerinden faydalanmak için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. En önemli şart ise girişimcilik kursları. Bu kursları tamamlayan ve sertifika alan herkes iş planını KOSGEB’ e sunmaya hak kazanıyor. İş planı kabul edilenler ise bazı aşamalardan geçerek KOSGEB kredilerini almaya hak kazanıyor. Durumuna göre değişiklik gösterse de KOSGEB kredilerinin bir miktarı geri ödemesiz yani hibe kredi oluyor. Bu kredilerden en çok faydalananlar ise yeni fikri olan genç girişimciler.   

KOSGEB DESTEK MİKTALARI 2016             
2016 yılında genç girişimciler için verilen hibe kredi miktarının 50 bin TL’ ye arttırılacağı söylenmişti. Daha önce 30 bin TL olan bu miktar 2016 yılında KOSGEB kredilerini kullanmak isteyen genç girişimcinin de yüzünü güldürdü. KOSGEB destekleri 2016 yılında yeni iş kurmak isteyen engelli vatandaşlara da imkânlar sunacak. Kredi miktarları ise 50 bin TL hibe 100 bin TL kredi olarak görülüyor. Kredi kullanabilmeniz için gereken şartlar değişmedi. Girişimcilik kurslarını başarı ile tamamlamalı iş planınızı hazırlamalı, KOSGEB veri tabanına kayıt olmalı  ve iş planınız onaylandıktan sonra başvuru evraklarınız ile KOSGEB müdürlüklerinin kapısını çalmalısınız.Bu krediye başvurabilmek için öncelikle KOSGEB, İşkur veya Üniversitelerin açmış olduğu “Girişimcilik” eğitimlerini almış olması gerekmektedir. Ayrıca üniversitelerde bu dersi alan genç girişimciler bu eğitimden muaf tutulmaktadır. 
Devir Patent Marka Tescil Ofisi..
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.