Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Kadın Girişimciden Tüplü Sera Sobası Patenti
MERSİN'in Anamur İlçesi'nde bir tüp firmasının bayiliğini yapan girişimci Neslihan Işık, kendi projesini çizdiği ve patentini aldığı tüplü sera sobasını piyasaya sürdü.

MERSİN'in Anamur İlçesi'nde bir tüp firmasının bayiliğini yapan girişimci Neslihan Işık, kendi projesini çizdiği ve patentini aldığı tüplü sera sobasını piyasaya sürdü. Anamur Tarım ve Gıda Fuarı'nda görücüye çıkaran Işık, ürettiği soba ile özellikle muz seralarında yaşanması muhtemel don olaylarının önüne başarılı şekilde geçildiğini açıkladı. Seranın içerisi ile dışarısı arasındaki ısı farkını sağlıklı şekilde ayarlayabildiklerini kaydeden Işık, "Geçen yıl sobalarımızı tercih eden birçok üretici serasını don olayından kurtarmayı başardı. Bunun üzerine patentini de aldık. İlçede sık yaşanan elektrik kesintilerine önlem için sobalarımızı tüplü olarak geliştirdik. Dışarda ısının eksi 2 dereceye kadar düşmesine karşın tüplü sera sobası ile içerideki ısıyı 5 dereceye kadar yükseltebiliyoruz" dedi. Şu ana kadar sera sahiplerinden yoğun bir talep aldıklarını ifade eden Işık, "Sobamız özellikle muz seraları için tasarlandı. Soba ev tüpü ile çalışıyor ve 170 santigrat ısı sağlıyor. 50 litrelik tanktaki su buhar olarak seraya veriliyor. Bu buhar muzun üzerinde sıcak bir bulut oluşturarak donmayı engelliyor. Bir ev tüpü 30 saat kullanılıyor. İlçede sürekli elektirk kesintisi yaşandığı için sistemimiz alternatif bir özellik taşıyor. Tüp bitmediği sürece asla ısıtmayı durdurmuyor. Sobamız sayesinde çiftçilerin 'Elektrik kesilince ne yapacağız' kaygısı ortadan kalkıyor" diye konuştu.

Talebin yoğun şekilde geldiğini belirten Işık, önümüzdeki günlerde altyapı kurup seri üretime geçmeyi planladıklarını sözlerine ekledi. 

Devir Patent Tescil Ofisi. 
#patenthaber #markatescili #patenttescli #tasarımtescili #patent #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı