Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
MEB'den Patent ve Faydalı Model Bilgileri Yazısı
Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Patent ve Faydalı Model Bilgileri konusunda resmi yazı yayınlandı.
Türkiye'de uygulanabilir, rasyonel bir mesleki ve teknik eğitim sistemi modelinin hayata geçirilmesi için gereken politika, tedbir ve eylem adımlarının belirlenmesi amacıyla hazırlanan, ilgi Strateji Belgesi ve Eylem Planının 3.1.3. Nolu tedbirinde,''...... Yeni bir malzeme, ürün, düzenek, uygulama geliştiren MTE öğrenci, kursiyer, çalışan ve öğretmenlerinin patent veya faydalı model başvurusu yapmaları teşvik edilecek ve desteklenecektir. Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılanların teşvik edilmesi, ödüllendirilmesi ve yarışma ürünlerinin patentlerinin alınması hususunfa MTE okul ve kurumları desteklenecek, işletmelerle iş birliğinin geliştirilmesi sağlanacaktır.'' denilmektedir. 2006-2016 yılları arasında Patent Enstitüsü Başkanlığına patent başvurusunda bulunan/patent alan Genel Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda öğrenim gören öğrenci ve öğretmenler ile patent ve faydalı model bilgileri ekte gönderilmiştir. Bilgilerinizi ve okul/kurumlarımızda patent ve faydalı model oluşturma çalışmaları bulunan/çalışmalara başlayacak olan öğrenci ve öğretmenlerin söz konusu Strateji Belgesi ve Eylem Planı kapsamındaki kamu kaynakları ve yerel imkanların kullanılarak desteklenmesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususunda gereğini rica ederim.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
#patenthaber #markatescili #patent #tasarım #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.