Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
MEB'den Patent ve Faydalı Model Bilgileri Yazısı
Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Patent ve Faydalı Model Bilgileri konusunda resmi yazı yayınlandı.
Türkiye'de uygulanabilir, rasyonel bir mesleki ve teknik eğitim sistemi modelinin hayata geçirilmesi için gereken politika, tedbir ve eylem adımlarının belirlenmesi amacıyla hazırlanan, ilgi Strateji Belgesi ve Eylem Planının 3.1.3. Nolu tedbirinde,''...... Yeni bir malzeme, ürün, düzenek, uygulama geliştiren MTE öğrenci, kursiyer, çalışan ve öğretmenlerinin patent veya faydalı model başvurusu yapmaları teşvik edilecek ve desteklenecektir. Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılanların teşvik edilmesi, ödüllendirilmesi ve yarışma ürünlerinin patentlerinin alınması hususunfa MTE okul ve kurumları desteklenecek, işletmelerle iş birliğinin geliştirilmesi sağlanacaktır.'' denilmektedir. 2006-2016 yılları arasında Patent Enstitüsü Başkanlığına patent başvurusunda bulunan/patent alan Genel Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda öğrenim gören öğrenci ve öğretmenler ile patent ve faydalı model bilgileri ekte gönderilmiştir. Bilgilerinizi ve okul/kurumlarımızda patent ve faydalı model oluşturma çalışmaları bulunan/çalışmalara başlayacak olan öğrenci ve öğretmenlerin söz konusu Strateji Belgesi ve Eylem Planı kapsamındaki kamu kaynakları ve yerel imkanların kullanılarak desteklenmesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususunda gereğini rica ederim.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
#patenthaber #markatescili #patent #tasarım #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı