Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Marka ve Patent Almanın Esasları Belirlendi!
Marka ve Patent Almanın Esasları Belirlendi!

Faydalı model, tasarım, patent, coğrafi işaret, geleneksel ürün, faydalı model ve marka adlarıyla ilgili hakların korunmasına yönelik ve bu haklarla alakalı diğer işlemlerde uygulanacak olan usul ve esasları düzenleyecek olan 143 maddelik yeni yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.

6769 Sayılı Mülkiyet Kanunu göz önünde tutularak, faydalı model, tasarım, patent, coğrafi işaret, geleneksel ürün, faydalı model ve marka adlarıyla ilgili hakların korunmasına yönelik ve bu haklarla alakalı diğer işlemlerde uygulanacak olan usul ve esasları düzenleyecek olan 143 maddelik yeni yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanmış olan yeni yönetmeliğe göre, tasarım, patent, geleneksel ürün ve faydalı model adlarıyla ilgili işlemler için başvuru Türk Marka ve Patent Kurumu’na yapılacak. Şekiller, sayılar, harfler, sözcükler, ambalajların ve malların biçimi ve şekli gibi görme duyusu tarafından algılanan işaret ve bunların kombinasyonundan oluşan işaretlerle ilgili yeni marka başvurusu yapılacak olması halinde, marka numunesi ve başvuru formu ile birlikte kuruma sunulacak. Ses ile ilgili marka tescil taleplerinde ise başvuru durumunun ses markası ile ilgili olduğu, Türk Marka ve Patent Kurumu’na sunulacak olan başvuru formunda açık olarak belirtilecek ve kuruma elektronik ortamda saklanmaya elverişli dijital bir kaydı sunulacak.

Başvuru şartları tam ve eksiksiz olarak yerine getirilmiş olan marka ve patent başvuruları, örnekleri ile birlikte Türk Marka ve Patent Kurumu tarafından bültende yayınlanacak. Bir marka için yapılan başvuru, ilgili kanunda öngörülen aşamaların 2 ay süre içerisinde başvuru sahibi tarafından kuruma sunulmasıyla tescil edilecek. Markaların koruma süresi bittiğinde, marka sahibinin talep etmesi koşuluyla yenilenebilecek. Marka sahipleri, markalarına ait hizmet veya malların tamamının ya da bir kısmının lisansını kullanılmak üzere başkalarına verebilecek. Bültende yayınlanmış olan bir marka başvurusunun tescilinin yapılmamasına ilişkin itirazların 2 ay içerisinde yapılması gerekiyor.  

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.