Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Marka ve Patent Almanın Esasları Belirlendi!
Marka ve Patent Almanın Esasları Belirlendi!

Faydalı model, tasarım, patent, coğrafi işaret, geleneksel ürün, faydalı model ve marka adlarıyla ilgili hakların korunmasına yönelik ve bu haklarla alakalı diğer işlemlerde uygulanacak olan usul ve esasları düzenleyecek olan 143 maddelik yeni yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.

6769 Sayılı Mülkiyet Kanunu göz önünde tutularak, faydalı model, tasarım, patent, coğrafi işaret, geleneksel ürün, faydalı model ve marka adlarıyla ilgili hakların korunmasına yönelik ve bu haklarla alakalı diğer işlemlerde uygulanacak olan usul ve esasları düzenleyecek olan 143 maddelik yeni yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanmış olan yeni yönetmeliğe göre, tasarım, patent, geleneksel ürün ve faydalı model adlarıyla ilgili işlemler için başvuru Türk Marka ve Patent Kurumu’na yapılacak. Şekiller, sayılar, harfler, sözcükler, ambalajların ve malların biçimi ve şekli gibi görme duyusu tarafından algılanan işaret ve bunların kombinasyonundan oluşan işaretlerle ilgili yeni marka başvurusu yapılacak olması halinde, marka numunesi ve başvuru formu ile birlikte kuruma sunulacak. Ses ile ilgili marka tescil taleplerinde ise başvuru durumunun ses markası ile ilgili olduğu, Türk Marka ve Patent Kurumu’na sunulacak olan başvuru formunda açık olarak belirtilecek ve kuruma elektronik ortamda saklanmaya elverişli dijital bir kaydı sunulacak.

Başvuru şartları tam ve eksiksiz olarak yerine getirilmiş olan marka ve patent başvuruları, örnekleri ile birlikte Türk Marka ve Patent Kurumu tarafından bültende yayınlanacak. Bir marka için yapılan başvuru, ilgili kanunda öngörülen aşamaların 2 ay süre içerisinde başvuru sahibi tarafından kuruma sunulmasıyla tescil edilecek. Markaların koruma süresi bittiğinde, marka sahibinin talep etmesi koşuluyla yenilenebilecek. Marka sahipleri, markalarına ait hizmet veya malların tamamının ya da bir kısmının lisansını kullanılmak üzere başkalarına verebilecek. Bültende yayınlanmış olan bir marka başvurusunun tescilinin yapılmamasına ilişkin itirazların 2 ay içerisinde yapılması gerekiyor.  

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı