Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Mastercard`dan kripto paraya yönelik yeni patent başvurusu
Amerikan finans şirketi Mastercard kripto para dikeyinde yeni bir patent başvurusunda bulundu. Amerikan Patent ve Marka Ofisi’nin (USPTO) yayınladığı bilgilere göre yeni patent başvurusu ‘Bilgi İşlem Altyapısı’ başlığı altında gerçekleştirildi.

Kripto para birimleri kullanıcıları için geri ödeme hizmetleri arayan şirketin patent sahibi ise eski finans analistlerinden Vladimir Goloshcuk olarak gözüküyor.

Kimlikleri doğrulayıp kripto para adresleriyle eşleştiriyor
Başvuru detaylarında yer alan bilgilere göre Mastercard’ın planlanan altyapısı, kullanıcıların kimliklerini doğrulayıp bu bilgilerin seçtikleri kripto para adresleriyle eşleştirilmesini sağlıyor. Sistem farklı kripto para birimlerine ait cüzdanlar arasında bir köprü kurulması isteniyor. Buna göre sözleşmenin temel düzenlemesinde iki farklı cüzdan yer alıyor. Bunlardan ilki ile halka açık ve doğrulanmış alım satım işlemleri yapılması planlanıyor. Bu sayede kullanıcı herkese açık olan cüzdanı ile kripto para birimi ödemelerini dışarıdan paylaşımlı cüzdan servisleri ile gerçektirebilecek. Öte yandan iade durumunda geri ödemeler açık cüzdan üzerinden sağlanabilecek.

Geçtiğimiz yıllarda kripto para üzerine bir dizi patent başvurusunda bulunan Mastercard geçtiğimiz sonbaharda bir dizi özel API üzerinden Blockchain teknolojisine odaklanan projeler için başvurular yapmıştı.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı