Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Mastercard`dan kripto paraya yönelik yeni patent başvurusu
Amerikan finans şirketi Mastercard kripto para dikeyinde yeni bir patent başvurusunda bulundu. Amerikan Patent ve Marka Ofisi’nin (USPTO) yayınladığı bilgilere göre yeni patent başvurusu ‘Bilgi İşlem Altyapısı’ başlığı altında gerçekleştirildi.

Kripto para birimleri kullanıcıları için geri ödeme hizmetleri arayan şirketin patent sahibi ise eski finans analistlerinden Vladimir Goloshcuk olarak gözüküyor.

Kimlikleri doğrulayıp kripto para adresleriyle eşleştiriyor
Başvuru detaylarında yer alan bilgilere göre Mastercard’ın planlanan altyapısı, kullanıcıların kimliklerini doğrulayıp bu bilgilerin seçtikleri kripto para adresleriyle eşleştirilmesini sağlıyor. Sistem farklı kripto para birimlerine ait cüzdanlar arasında bir köprü kurulması isteniyor. Buna göre sözleşmenin temel düzenlemesinde iki farklı cüzdan yer alıyor. Bunlardan ilki ile halka açık ve doğrulanmış alım satım işlemleri yapılması planlanıyor. Bu sayede kullanıcı herkese açık olan cüzdanı ile kripto para birimi ödemelerini dışarıdan paylaşımlı cüzdan servisleri ile gerçektirebilecek. Öte yandan iade durumunda geri ödemeler açık cüzdan üzerinden sağlanabilecek.

Geçtiğimiz yıllarda kripto para üzerine bir dizi patent başvurusunda bulunan Mastercard geçtiğimiz sonbaharda bir dizi özel API üzerinden Blockchain teknolojisine odaklanan projeler için başvurular yapmıştı.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.