Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Nikola Teslanın gizli kalan patenti

Çağın en ileri görüşlü mucitlerinden Nikola Tesla’nın 1900’lü yıllarda aldığı gizemli kalan patenti Tesla’nın ölmesine yakın zamanlarda bir uzay gemisi tasarladığını gösteriyor.


Nikola Tesla ile ilgili bugüne kadar çıkan haberlerden Tesla’nın yaşadığı d
öneme göre geleceği görebilen üstün zekaya sahip bir mucit olduğunu öğreniyoruz.

WebTekno'nun haberine göre günümüzdeki akıllı telefonları 90 yıl öncesinde tahmin edebilen ileri görüşlü mucit Tesla'nın fikrine ait bir gizemli patent ortaya çıktı.

O dönemde helikopter ve uçak birleşimi bir çeşit hibrit havacı olarak nitelendiren patent, tam anlamıyla bir uzay gemisi gibi tasarlanmış.

Nikola Tesla’nın ölmesine yakın zamanlarda kuşları çok sevdiği ve her gün New York Centeral Park’ta kuşları beslediği, hatta oradaki kuşlarla konuştuğu biliniyordu.

Tesla’ya yakınlaşmak i
çin Tesla’ya kuşları beslemesi adına tuzsuz fıstık getiren Otis T. Carr, bu yöntemle Nikola Tesla ile sık sık görüşme imkanı buluyordu.

Tesla ile uzun vakit geçirme şansı yakalayan Otis T. Carr, Nicola Tesla’nın serbest enerji jenatörü ve bir uzay gemisi icat ettiğini iddia etmiş ve kendisi Tesla’nın bu icadını patentlemiş.

Carr, 1959 yılında aldığı patente göre kendisinin serbest enerji üreten jeneratör ve uzay gemisi inşa ettiğini belirtmiş ve bu projelerine belli bir miktar para harcadığını öne sürmüştür.

Bilim kurgu filmlerinden bildiğimiz uzay gemisi görünümündeki bu araç, Otis T. Carr tarafından inşa edildikten sonra uçurulması denenmiş ancak deneme başarısız olmuştur.

Belki de çağın dehası Nikola Tesla, eğer Otis’ten önce hayatını kaybetmeseydi bu tasarladığı fikri deneyerek hayata geçirebilir ve başarılı olabilirdi.

CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.