Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Nikola Teslanın gizli kalan patenti

Çağın en ileri görüşlü mucitlerinden Nikola Tesla’nın 1900’lü yıllarda aldığı gizemli kalan patenti Tesla’nın ölmesine yakın zamanlarda bir uzay gemisi tasarladığını gösteriyor.


Nikola Tesla ile ilgili bugüne kadar çıkan haberlerden Tesla’nın yaşadığı d
öneme göre geleceği görebilen üstün zekaya sahip bir mucit olduğunu öğreniyoruz.

WebTekno'nun haberine göre günümüzdeki akıllı telefonları 90 yıl öncesinde tahmin edebilen ileri görüşlü mucit Tesla'nın fikrine ait bir gizemli patent ortaya çıktı.

O dönemde helikopter ve uçak birleşimi bir çeşit hibrit havacı olarak nitelendiren patent, tam anlamıyla bir uzay gemisi gibi tasarlanmış.

Nikola Tesla’nın ölmesine yakın zamanlarda kuşları çok sevdiği ve her gün New York Centeral Park’ta kuşları beslediği, hatta oradaki kuşlarla konuştuğu biliniyordu.

Tesla’ya yakınlaşmak i
çin Tesla’ya kuşları beslemesi adına tuzsuz fıstık getiren Otis T. Carr, bu yöntemle Nikola Tesla ile sık sık görüşme imkanı buluyordu.

Tesla ile uzun vakit geçirme şansı yakalayan Otis T. Carr, Nicola Tesla’nın serbest enerji jenatörü ve bir uzay gemisi icat ettiğini iddia etmiş ve kendisi Tesla’nın bu icadını patentlemiş.

Carr, 1959 yılında aldığı patente göre kendisinin serbest enerji üreten jeneratör ve uzay gemisi inşa ettiğini belirtmiş ve bu projelerine belli bir miktar para harcadığını öne sürmüştür.

Bilim kurgu filmlerinden bildiğimiz uzay gemisi görünümündeki bu araç, Otis T. Carr tarafından inşa edildikten sonra uçurulması denenmiş ancak deneme başarısız olmuştur.

Belki de çağın dehası Nikola Tesla, eğer Otis’ten önce hayatını kaybetmeseydi bu tasarladığı fikri deneyerek hayata geçirebilir ve başarılı olabilirdi.

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı