Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Nintendo'dan, NX kontrolör konsepti için yeni patent!
Pokemon Go ile ortalığı kasıp kavuran Nintendo, perde arkasında yeni konsolu için çok iddialı çalışıyor. İşte ortaya çıkan ilginç bir patent!
Nintendo'nun yeni konsolu NX'in görücüye çıkarılacağı tarih giderek yaklaştıkça cihazla ilgili sızıntılar da artmaya başladı. Konuyla ilgili en son ortaya çıkan sızıntı ise firma tarafından dosyalanan yeni bir patent.

Geçtiğimiz günlerde Eurogamer'de yer alan bir raporda elde taşınabilen ve uzaktan kumanda sağlayan kontrolörlere sahip bir donanıma ait patent bilgileri yer almıştı. Nintendo tarafından alındığı anlaşılan yeni bir patentte ise yine taşınabilir bir cihazın kenarına yerleştirilebilen sökülebilir kontrolörlere dair bilgiler yer alıyordu. Nintendo Life tarafından ortaya çıkartılan en son patent ise bu konsepti bir adım daha ileriye götürüyor gibi görünüyor.

Bu yeni patentte; tablet benzeri cihazın her bir kenarına bağlanabilen kontrolörlerin yerine kontrolörün yüzünde dört ayrı yuvaya doğru yerleştirilen daha küçük modüller dikkat çekiyor. İllüstrasyonlarda bir d-pad'in bir köşeye yerleştirildiği ve diğer bir köşeden çıkarıldığı görülüyor. Ön yüzdeki tuşların birbirlerinin yerine geçebildiği anlaşılıyor.

Kullanıcılara bir tür hareket ve kombinasyon özgürlüğü sunan bu tasarımlar eğer gerçeğe dönüşürse iki oyunculu oyunlarda daha etkili bir kontrol sağlanabilir.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı