Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Öğretim Üyelerine Patent Bilgilendirmesi
Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan Sınai Mülkiyet Uzmanı Atalay Berk Damgacıoğlu, Proje Koordinasyon Merkezi’nin davetiyle Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Salonu’nda ÇOMܒlü akademisyenler ile buluşarak bilgilendirme gerçekleştirdi.

Patent nedir, nasıl alınır, kimlere verilir gibi konularda akademisyenlere bir sunum gerçekleştiren Damgacıoğlu, öğleden sonra da Rektörlük Senato Salonu’nda, soru cevap şeklinde gerçekleştirilen bir toplantıda patent konusunda son gelişmeleri aktardı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, ÇOMÜ Teknopark Müdürü Öğr. Gör. Erkan Bil, Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ali Örnek’in de katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Yücel Acer “Bilimsel araştırma günümüzün en değerli faaliyeti. Ülkeler için de ticari şirketler için de böyle. Ayakta kalabilmek ve güçlü kalabilmek için bilimsel araştırma yapan kurumlar olmak durumundayız. Üniversiteler söz konusu olduğunda ise araştırma bizim iki temel faaliyetimizden bir tanesi. Bu ihmal edemeyeceğimiz , geliştirmek için çaba sarf etmek zorunda olduğumuz bir alan. Bizden beklenen çok şey var” dedi. Baştan beri bu mantıkla hareket ettiklerine değinen Rektör Acer, “Bu anlamda eksik olan unsurları bir bir tamamlaya çalışıyoruz. Bilimsel araştırmaları takip edip, destekleyebilmek için Proje Koordinasyon birimini oluşturduk. Merkez, kurulduğu günden beri önemli faaliyetler gerçekleştirdi. TÜBİTAK’la işbirliklerimiz, başka kurumlarla yaptığımız ortak çalışmalar var” şeklinde konuşarak sözlerini şöyle sürdürdü:  “Göreve geldiğimizde şu sıkıntıları fark ettik. Patent konusunda ihtiyaç duyulan bilginin temin edilebileceği bir mekanizma mevcut değildi ve hocalarımız konunun farkında değildi. Doğrudan konuyla ilgili çalışan bir arkadaşımızı görevlendirdik. Bu işin önemli bir unsuru da Teknopark. Üniversitemizin Teknopark’ı 3 yıl öncesinde kurulmuştu ama ortada bir şey yoktu. Kağıt üzerinde kalmıştı. Göreve gelir gelmez Teknopark’ın yönetimini değiştirdik. Erkan Bil hocamızı Genel Müdür olarak değerlendirdik. Yönetim kurulunu değiştirdik ve ciddi bir ivme kazandırdık. Altyapısını tamamlama anlamında ciddi bir süreç içerisindeyiz. Ana binasının kaba inşaatı neredeyse bitmek üzere. Bir Teknopark Kampüsü olarak tasarlandı. Sarıcaeli Yerleşkemizdeki bu kampüs önemli bir yer haline geliyor.” Teknopark Müdürü Öğr. Gör. Erkan Bil, profesyonel bir firmayla anlaşarak, patent süreçlerinin yönetilip, bunların hızla neticelendirileceği bir sistemin Mayıs ayında devreye gireceğini kaydetti.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.