Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Öğretim Üyelerine Patent Bilgilendirmesi
Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan Sınai Mülkiyet Uzmanı Atalay Berk Damgacıoğlu, Proje Koordinasyon Merkezi’nin davetiyle Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Salonu’nda ÇOMܒlü akademisyenler ile buluşarak bilgilendirme gerçekleştirdi.

Patent nedir, nasıl alınır, kimlere verilir gibi konularda akademisyenlere bir sunum gerçekleştiren Damgacıoğlu, öğleden sonra da Rektörlük Senato Salonu’nda, soru cevap şeklinde gerçekleştirilen bir toplantıda patent konusunda son gelişmeleri aktardı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, ÇOMÜ Teknopark Müdürü Öğr. Gör. Erkan Bil, Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ali Örnek’in de katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Yücel Acer “Bilimsel araştırma günümüzün en değerli faaliyeti. Ülkeler için de ticari şirketler için de böyle. Ayakta kalabilmek ve güçlü kalabilmek için bilimsel araştırma yapan kurumlar olmak durumundayız. Üniversiteler söz konusu olduğunda ise araştırma bizim iki temel faaliyetimizden bir tanesi. Bu ihmal edemeyeceğimiz , geliştirmek için çaba sarf etmek zorunda olduğumuz bir alan. Bizden beklenen çok şey var” dedi. Baştan beri bu mantıkla hareket ettiklerine değinen Rektör Acer, “Bu anlamda eksik olan unsurları bir bir tamamlaya çalışıyoruz. Bilimsel araştırmaları takip edip, destekleyebilmek için Proje Koordinasyon birimini oluşturduk. Merkez, kurulduğu günden beri önemli faaliyetler gerçekleştirdi. TÜBİTAK’la işbirliklerimiz, başka kurumlarla yaptığımız ortak çalışmalar var” şeklinde konuşarak sözlerini şöyle sürdürdü:  “Göreve geldiğimizde şu sıkıntıları fark ettik. Patent konusunda ihtiyaç duyulan bilginin temin edilebileceği bir mekanizma mevcut değildi ve hocalarımız konunun farkında değildi. Doğrudan konuyla ilgili çalışan bir arkadaşımızı görevlendirdik. Bu işin önemli bir unsuru da Teknopark. Üniversitemizin Teknopark’ı 3 yıl öncesinde kurulmuştu ama ortada bir şey yoktu. Kağıt üzerinde kalmıştı. Göreve gelir gelmez Teknopark’ın yönetimini değiştirdik. Erkan Bil hocamızı Genel Müdür olarak değerlendirdik. Yönetim kurulunu değiştirdik ve ciddi bir ivme kazandırdık. Altyapısını tamamlama anlamında ciddi bir süreç içerisindeyiz. Ana binasının kaba inşaatı neredeyse bitmek üzere. Bir Teknopark Kampüsü olarak tasarlandı. Sarıcaeli Yerleşkemizdeki bu kampüs önemli bir yer haline geliyor.” Teknopark Müdürü Öğr. Gör. Erkan Bil, profesyonel bir firmayla anlaşarak, patent süreçlerinin yönetilip, bunların hızla neticelendirileceği bir sistemin Mayıs ayında devreye gireceğini kaydetti.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı