Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Patent İle Faydalı Model Arasındaki Fark Nedir. ?
Yapılan buluşun tescilinde patent hakkı alma sürecinin uzun ve maliyetli olması nedeniyle buluş sahipleri sürecin daha kısa ve ucuz olması nedeniyle faydalı model tescilini tercih etmektedirler. Faydalı model, Türkiye’de ve dünyada yeni olan ve sanayiye uygulanabilen buluşların sahiplerine belirli bir süre (10 yıl), bu buluş konusu ürünü üretme ve pazarlama hakkının tanınmasıdır. Faydalı model belgesi verilmesi işlemleri, patent verilmesine oranla, hem zaman hem de masraf açısından daha elverişlidir.

Sektörün uzman kuruluşlarından olan firmamız, uzman vekilleri ile buluşlarınıza patent hakkı veya faydalı model belgesi almaktadır. Daha detaylı bilgi almak veya tescil vekilimiz ile görüşmek için Türkiye’nin her yerinden 444 30 98 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir, online başvuru formumuzu doldurabilirsiniz.

Buluşun Faydalı Model Olabilmesi

Yapılan buluş için faydalı model belgesi alarak hukuksal koruma sağlayabilmek için iki önemli kriter bulunmaktadır.

Yenilik esasına göre buluş, daha önce hiç kimse tarafından açıklanmamış, kamuoyu ile reklam yolu ile bile olsa paylaşılmamış, patent ve faydalı modele konu olmamış veya başvurusu yapılmamış ise yenidir.
Yapılan buluşun mutlaka sanayiye uygulanabilecek olması gerektiğidir.
Bu iki kıstasa sahip olan buluş, faydalı model kapsamında yaratıcısına yasal koruma hakkı sağlamaktadır.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı