Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Patent İle Faydalı Model Arasındaki Fark Nedir. ?
Yapılan buluşun tescilinde patent hakkı alma sürecinin uzun ve maliyetli olması nedeniyle buluş sahipleri sürecin daha kısa ve ucuz olması nedeniyle faydalı model tescilini tercih etmektedirler. Faydalı model, Türkiye’de ve dünyada yeni olan ve sanayiye uygulanabilen buluşların sahiplerine belirli bir süre (10 yıl), bu buluş konusu ürünü üretme ve pazarlama hakkının tanınmasıdır. Faydalı model belgesi verilmesi işlemleri, patent verilmesine oranla, hem zaman hem de masraf açısından daha elverişlidir.

Sektörün uzman kuruluşlarından olan firmamız, uzman vekilleri ile buluşlarınıza patent hakkı veya faydalı model belgesi almaktadır. Daha detaylı bilgi almak veya tescil vekilimiz ile görüşmek için Türkiye’nin her yerinden 444 30 98 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir, online başvuru formumuzu doldurabilirsiniz.

Buluşun Faydalı Model Olabilmesi

Yapılan buluş için faydalı model belgesi alarak hukuksal koruma sağlayabilmek için iki önemli kriter bulunmaktadır.

Yenilik esasına göre buluş, daha önce hiç kimse tarafından açıklanmamış, kamuoyu ile reklam yolu ile bile olsa paylaşılmamış, patent ve faydalı modele konu olmamış veya başvurusu yapılmamış ise yenidir.
Yapılan buluşun mutlaka sanayiye uygulanabilecek olması gerektiğidir.
Bu iki kıstasa sahip olan buluş, faydalı model kapsamında yaratıcısına yasal koruma hakkı sağlamaktadır.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.