Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Patent Nasıl Alınır?
Değişik üretim sektörlerinde veya hizmet konusunda çıtasını yükseltmek isteyen çok farklı sektörlerde, önemli çalışmalar göze çarpmaya devam ediyor.

Gecesini gündüzünü birbirine katıp yine yoğun bir şekilde çalışan uzmanlar, her geçen gün şaşırtıcı icatlara ve projelere imza atmaktadır.

Esasında bu konuda çok geniş bir çalışma altyapısı olduğu için, sizin çalıştığınız projeyi sizden önce çözülecek insanlar olabilir. Burada sonucu ulaştığınız anda ve planlarınızı başarıya ulaştığında, ilk olarak patent müracaatı öncelikli konulmalıdır. Ülkemizde patent için gerçekten sıra dışı gelişmiş hizmetler mümkün görünüyor. Özellikle Türk Patent Kurumu bireysel olarak yapılan başvuruları değerlendiriyor, aynı zamanda firmaların tescil konusundaki çalışmalarını sonucu bağlıyor.

Patent Çok Gerekli

İyi bir ürün ortaya koymak Ar-Ge departmanının yoğun çalışmaları ile birlikte mümkün olabilir. Araştırma ve geliştirme de sınır tanımayan uzmanlar, firma bünyesinde tasarım konusunda olağanüstü seçenekler ve imkânları sunmaya devam ediyor. Niteliği farklı olan ve dünyada belki de ilk kez karşımıza çıkan özellikler sebebiyle ortaya konmuş ürünün, patent konusundaki ihtiyaç açların karşılanması gerçekten çok önemlidir. Ülkemiz sanayi devrimi içerisinde son yıllarda önemli atılımlar yaptı ve yatırımlar dikkat çekiyor. Bu konuda daha da profesyonelleşmiş ve uzman olarak çalışan ekiplerin katkısı, ortaya çıkan sonuçlar açısından da gerçekten memnuniyet verici olabiliyor.

Türk patent kurumu çok yönlü çalışmaları ile birlikte, plan proje ve hazırlanmış taslakları inceliyor. Esasında ürün prototipi ve çalışma şekli hakkında detaylı bilgiler alınırken, bu sayede kişiye özel veya firmanın kendi adına düzenlemiş olduğu patent çalışmaları, ilerleyen süreçte olumlu sonucu göstergesi olmaktadır. Üretim kalitesinden hiçbir zaman endişe duyulmayacak ve aynı zamanda işlevselliği ile insanlara avantaj sağlayacak ürün ve seçenekler, patent ile güvence altına alınmalıdır. Hangi markanın hangi şartlarda üretim yaptığı, yine burada çok büyük önem taşımaktadır.
Teknolojisine vurgu yapan ve bunu nitelikli bir fırsat ve avantaj olarak gören çok sayıda işletme için,
özellikle Türk Patent Kurumu yardım ve çalışmaları çok önemli bir yer tutmaktadır.

Patent Başvurusu

Eğer siz de hâlihazırda hazırlamış olduğunuz ürünün onunla fonksiyonel yapısına güveniyorsanız, patent çalışmalarına hız vermeli ve sonuca bağlamalısınız. Bu şekilde, ilerleyen zamanlarda sizin ürününüzü kullanan insanlardan bile önemli derecede gelir elde etmeniz mümkündür. Dünyanın neresinde olursanız olun, birbirine bağlı olan bu sistem sayesinde patent hakları size çok büyük avantajlar sağlayacaktır. Evrakları çizimler projeler bu gibi kurumsal yapılarda değerlendirilirken, bu olumlu çalışmaların genel olarak toplumumuzu çok büyük katkısı olduğunu söylememiz gerekiyor.

Ortaya koyduğumuz ürün ve hizmet noktasında yenilikleri uzmanlar tarafından kontrol ettirmeleri, marka tescil çalışmaları ile birlikte bu özverili imkânlarımızı kendi üzerinize yapmalısınız. İlerleyen zamanlarda kazanç için iyi bir fırsat oluşturan patent, çok önemli ve gelişimi hedefleyen bir çalışma olarak, hem çalışanlara hem de ülkeye önemli derecede katkılar sağlamaktadır. 

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı