Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Patent uyarısı
TESİD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sıddık Yarman, KOBİ'lere patent uyarısında bulundu. Yarman "Patent almak bir hedef olamaz. Satamadığınız patentler yarın yaptığınız yatırımlarla beraber elinizi ateş topu gibi yakar" dedi

Üniversite Sanayi İşbirliği Platformu (ÜSİMP) tarafından hayata geçirilen Patent Fuarı gerçekleştirildi. Harbiye Askeri Müzesi'nde düzenlenen fuarda konuşan Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sıddık Yarman, “Patent almak bir hedef olamaz. Satamadığınız patentler yarın yaptığınız yatırımlarla beraber elinizi ateş topu gibi yakar” dedi.
Yayman, Türkiye'de teknoloji, Ar-Ge, inovasyon ve patent konularının çok fazla dile getirildiği için içeriklerinin boşaltıldığını söyledi. Yayman, “Bazı kavramları çok sık tekrarladığımız zaman içini boşaltıyoruz. Patent almak bir hedef olamaz. Satamadığınız patentler yarın yaptığınız yatırımlarla beraber elinizi ateş topu gibi yakar. Paranız gider. Patent, etkinlik ve verimlilik kavramlarını beraber işletmemiz gerekiyor. Fikrinizi çaldırmamanız lazım.” ifadelerini kullandı.

PATENT BAŞVURULARI ARTIŞ GÖSTERİYOR
Üniversite Sanayi İşbirliği Platformu (ÜSİMP) Yürütme Kurulu ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Üyesi Ali Eren, modern ekonominin en önemli faktörünün artık sermaye değil, bilgi ve know-how olduğunu anımsatarak, istikrarlı bir şekilde büyüyen Türkiye ekonomisinin teknoloji devrimine yetişmek için tüm gücüyle çabaladığını söyledi. Teşviklerin girişimcilere ve üniversite bilim projelerine önemli destekler sağladığını anlatan Eren, “AB ülkeleriyle aramızdaki makası kapatmanın yegane yolu üniversite-sanayi iş birliğinden geçiyor” dedi.
ÜSİMP Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hamit Serbest, ÜSİMP'in üniversitelerde üretilen bilginin transfer edilebilmesi ve sanayi-üniversite iş birliğini sistematik hale getirilmesi amacıyla patent fuarı düzenlediğini bildirdi.Türk bilim insanı VSY Biyoteknoloji Üst Yöneticisi (CEO) Ercan Varlıbaş, enerjik sunumuyla katılımcılara şirketinin gelişimini ve çalışmalarını anlattı.
TÜRKİYE'DE ÜRETİLDİ
Varlıbaş “Bakterileri uygun aşamada çoğaltıp sentezledikten sonra ürünü yapıyoruz. Ameliyatlarda korneanın çökmemesi için yer tutucu olarak kullanıyoruz. Enjekte ediyoruz, ameliyatta opaklaşan lensi çıkarıp yerine yenisini koyabilmek için buna ihtiyaç var. Vücut buna reaksiyon göstermiyor. Sıvının kullanımını göz içi için başlattık ama sonra keşfettik ki, yapısını değiştirerek dizde de kullanabiliyoruz. Bütün dünyaya satılıyor şu anda” dedi.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı