Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
PlayStation VR'a Nintendo'dan rakip geliyor
Ortaya çıkan yeni patent, Nintendo'nun yeni konsolu Switch'in Playstation VR'a rakip olacağının sinyallerini veriyor.

Nintendo Switch için yapılan patent başvurusu, yeni konsol için VR desteği geleceğini gösteriyor. NegoGAF'da paylaşılan patent dosyaları, Google DayDream View'e benzer bir "başa takılan ekrandan" (head-mounted display, HMD) bahsediyor.

Patente göre Switch tablet VR için gerekli olan ivme ve jiroskopik sensörlere sahip. Patent ayrıca, HMD kulaklık takarken ayrı Joycon kontrol cihazlarını kullanmanın da mümkün olacağını belirtiyor. İlginç bir şekilde, patentin bir başka kısmı, hareket kontrolünü kullanarak Wii kumandası ile aynı şekilde çalışabileceklerini düşündüren, tabletle aynı ivme ve jiroskopik sensörleri olan Joycon kontrol cihazlarını tasvir ediyor.

Nintendo'nun başkanı, Nintendo Switch'e eşlik edecek tüm aksesuarları henüz görmediğimizi söylüyor. Şirket, bir hissedar toplantısından çıkan raporlarda, rakip PlayStation VR, bilgisayar VR setleri ve daha az ölçüde Microsoft'un HoloLens planlarına ayak uyduracak bir VR teknolojisi geliştirmeye çalıştığı açıkça belirtiliyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.