Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Qualcomm ve Vivo'dan patent anlaşması
Qualcomm, Vivo ile 3G/4G Çin patent lisans anlaşması imzaladı.

Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM), Vivo Communication Technology şirketi ile yeni 3G ve 4G Çin Patent Lisans Anlaşması imzaladığını duyurdu. Anlaşma kapsamında Qualcomm, Vivo'ya Çin'de kullanım için 3G WCDMA, CDMA2000 ve 4G LTE ("3-mod" GSM, TD-SCDMA ve LTE-TDD dahil) destekli cihaz geliştirmesi ve üretimini yapması için telif hakkı taşıyan patent lisansı verdi.  Vivo tarafından telif hakları için yapılacak ödemeler,  Qualcomm tarafından Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu'na (NDRC) sunulan düzeltme planının şartlarına uygun olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vivo Başkan Yardımcısı Shi Yujian, "Bu lisans anlaşması ile Qualcomm'un son teknolojilerine erişebileceğiz ve bu sayede müşterilerimiz için yenilikçi ve yüksek kalitede cihazlar üretebileceğiz. Vivo yıllardan bu yana Çin'de ve dünyada Qualcomm ile yakın bir işbirliği içerisinde. Vivo'nun X7, X7Plus ve Xplay5 gibi popüler cihazlarında birlikte çalıştık. Rekabette inovasyonu çekirdeği olarak gören Vivo, telif haklarına oldukça saygı duymakta ve bu hakları takdir etmektedir." dedi.

Qualcomm Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Qualcomm Technology Licensing Genel Müdürü Alex Rogers ise açıklamasında şunları söyledi: "Qualcomm, Çin'in kablosuz endüstrisinin başarısının devamını önemsemektedir.  Vivo ile uzun süredir devam eden ilişkimizi tesis eden lisans anlaşmasını yeniden yapmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Teknolojilerimizin Vivo gibi birçok büyük Çinli mobil cihaz üreticisini başarılı global oyuncular haline getirmiş olmasını görmek bizleri heyecanlandırıyor."

Devir Patent Tescil Ofisi. 
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.