Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Rizede 'Ürün Güvenliği ve AR-GE' toplantısı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının faaliyet alanlarının ve yürütülmekte olan projelerin tanıtımı konusunda tüm kesimlerin bilgilendirilmesi amacıyla Ürün Güvenliği ve AR-GE İkincil Mevzuat Uygulama Toplantısı, Rize’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde dokuz bölgede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının faaliyet alanlarının ve yürütülmekte olan projelerin tanıtımının yapıldığı, Rize, Trabzon, Ordu, Giresun, Samsun, Sinop, Kastamonu, Çorum ve Tokat illerinden oluşan dokuzuncu bölge, ikinci dönem toplantısı yapıldı.

Rize Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İç Denetim Birim Başkanı Ahmet Oral, Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim Yaşar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Erhan Kavaz ve böle illerinden gelen temsilciler katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim Yaşar, son on yıl içerisinde patent ve marka başvuruları konusunda önemli bir artış olduğunu, Rize’nin de içinde yer aldığı 9. Bölgeden de yapılan başvuruların azımsanmayacak sayıda olduğunu ifade etti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İç Denetim Birim Başkanı Ahmet Oral, Türkiye’nin 2023 vizyonuna değinerek; “Ülkemiz 2023 yılında Dünya’nın ilk on ekonomisi içerisinde yer almayı hedefliyor. Bu hedefi yakalayabilmemiz adına Bakanlığımız bilim, sanayi ve teknoloji üretiminin arttırılması için gereken yasal düzenlemeleri ve projeleri hayata geçirmiştir” dedi.

“Rize” deyince akla çay sanayisinin geldiğine vurgu yapan Rize Valisi Erdoğan Bektaş; “Çay sanayisinin Rize için taşıdığı anlam ve ekonomide kapsadığı alanı göz önünde bulundurduğumuzda bu sektörde daha çok çalışıp dünya çapında bilinen bir marka üretmeliyiz ve çay deyince akla ilk Türk çayı gelmeli. Çünkü bölgede üretilen çayın niteliklere buna sahip. Dünya hıza gelişiyor ve değişiyor. Rize olarak bu hızlı gelişmeyi, yeni markalar üreterek yakalamak zorundayız” dedi.

Rize Organize Sanayi Bölgesinde sanayi yatırımlarının başladığını ifade eden Vali Bektaş, “Yüzyıl önce Tebriz, Batum, Erzurum, Trabzon diye ifade edebileceğimiz bir ticaret havzası vardı. Bu havzanın yeniden oluşması için Ovit Tüneliyle Rize, çok önemli bir yatırıma imza attı. Bu proje ile Doğu Anadolu, denizle buluşmuş olacak ve yüzyıl önceki ticaret havzası yeniden oluşacak. Ayrıca Rize-Erzurum Karayolu üzerinde İyidere Vadisinde oluşturulması planlanan lojistik merkez de bu ticaret havzasına ayrı bir anlam katacak” şeklinde konuştu.

Vali Bektaş, konuşmasının son bölümünde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının son dönemlerde kendisini revize ederek yeni bir vizyon kazandığını belirterek, Bakanlığının çalışmalarının ufuk açıcı olduğunu söyledi.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
#patenthaber #markatescili #wipo #tpe #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı