Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Rizede 'Ürün Güvenliği ve AR-GE' toplantısı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının faaliyet alanlarının ve yürütülmekte olan projelerin tanıtımı konusunda tüm kesimlerin bilgilendirilmesi amacıyla Ürün Güvenliği ve AR-GE İkincil Mevzuat Uygulama Toplantısı, Rize’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde dokuz bölgede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının faaliyet alanlarının ve yürütülmekte olan projelerin tanıtımının yapıldığı, Rize, Trabzon, Ordu, Giresun, Samsun, Sinop, Kastamonu, Çorum ve Tokat illerinden oluşan dokuzuncu bölge, ikinci dönem toplantısı yapıldı.

Rize Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İç Denetim Birim Başkanı Ahmet Oral, Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim Yaşar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Erhan Kavaz ve böle illerinden gelen temsilciler katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim Yaşar, son on yıl içerisinde patent ve marka başvuruları konusunda önemli bir artış olduğunu, Rize’nin de içinde yer aldığı 9. Bölgeden de yapılan başvuruların azımsanmayacak sayıda olduğunu ifade etti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İç Denetim Birim Başkanı Ahmet Oral, Türkiye’nin 2023 vizyonuna değinerek; “Ülkemiz 2023 yılında Dünya’nın ilk on ekonomisi içerisinde yer almayı hedefliyor. Bu hedefi yakalayabilmemiz adına Bakanlığımız bilim, sanayi ve teknoloji üretiminin arttırılması için gereken yasal düzenlemeleri ve projeleri hayata geçirmiştir” dedi.

“Rize” deyince akla çay sanayisinin geldiğine vurgu yapan Rize Valisi Erdoğan Bektaş; “Çay sanayisinin Rize için taşıdığı anlam ve ekonomide kapsadığı alanı göz önünde bulundurduğumuzda bu sektörde daha çok çalışıp dünya çapında bilinen bir marka üretmeliyiz ve çay deyince akla ilk Türk çayı gelmeli. Çünkü bölgede üretilen çayın niteliklere buna sahip. Dünya hıza gelişiyor ve değişiyor. Rize olarak bu hızlı gelişmeyi, yeni markalar üreterek yakalamak zorundayız” dedi.

Rize Organize Sanayi Bölgesinde sanayi yatırımlarının başladığını ifade eden Vali Bektaş, “Yüzyıl önce Tebriz, Batum, Erzurum, Trabzon diye ifade edebileceğimiz bir ticaret havzası vardı. Bu havzanın yeniden oluşması için Ovit Tüneliyle Rize, çok önemli bir yatırıma imza attı. Bu proje ile Doğu Anadolu, denizle buluşmuş olacak ve yüzyıl önceki ticaret havzası yeniden oluşacak. Ayrıca Rize-Erzurum Karayolu üzerinde İyidere Vadisinde oluşturulması planlanan lojistik merkez de bu ticaret havzasına ayrı bir anlam katacak” şeklinde konuştu.

Vali Bektaş, konuşmasının son bölümünde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının son dönemlerde kendisini revize ederek yeni bir vizyon kazandığını belirterek, Bakanlığının çalışmalarının ufuk açıcı olduğunu söyledi.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
#patenthaber #markatescili #wipo #tpe #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.