Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Saati telefonun üzerine koyun şarj olsun!
Samsung, akıllı saat gibi cihazları, bir Samsung telefonun üzerine koyarak kablosuz şarj etmenin patentini aldı. Peki sistem nasıl çalışıyor?

Patently Mobile'a göre Samsung, U.S. Patent and Trademark Office'e (USPTO) yaptığı başvuruda Milimeter Wave teknolojisini kullanarak üzerindeki cihazları kablosuz şarj edebilen bir telefon kılıfının patentini aldı. Peki bu ne anlama geliyor? Patent başvurusunda bulunan diyagrama bakılırsa bu kılıf akıllı saat ve diğer cihazları hareket halindeyken şarj edebiliyor.

Diğer başvurulara kıyasla, bu patent cihazın nasıl çalıştığını oldukça detaylı bir şekilde anlatıyor. Kılıfın arka kapağında saklı bir iletim bobini ve kılıfın telefona bağlanabilmesi için USB Type-C konektörü bulunuyor. Ön kapakta ise güç kontrol işlemcisi ve bir direkt akım alternatif güç dönüştürücüsü bulunuyor.

Ancak şimdiden çok heyecan yapmamakta fayda var. Bu sadece bir patent başvurusu ve bu ürünün hiç bir zaman gün yüzü görmeme ihtimali oldukça yüksek. Daha önceki patent haberlerinde de bahsettiğimiz gibi, büyük şirketler sürekli olarak yeni fikirlerin patentlerini hızlı şekilde kapmaya çalışıyor, ne kadar sıra dışı olsalar da...

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı