Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Sağlık Bakanlığı Tarafından Ruhsatlı İlk Türk Ürünü Ankaferd Kan Dondurucu
Türk bilim adamları tarafından, her türlü dış kanamaları saniyeler içinde durdurabilen, tamamen bitkisel “ankaferd BLOODSTOPPER” adı verilen ürünün tescil başvurusu Devir Patent Tescil Ofisi tarafından Türk Patent Enstitüsü’ne yapıldı.

Ankaferd Bloodstopper, vücut dışı yaralanmalar, tramvatik kesikler, diş operasyonları , spontan ya da cerrahi girişimler sonrası oluşan minör ve majör kanamaların durdurulmasında kullanılan tıbbı bir üründür.

Hüseyin Cahit Fırat’ın aile mirası bitkisel formülüyle bilimcil mercilere başvurmasının ardından, formülün dünyada ses getirecek ehemmiyette olduğu Hacettepe Üniversitesi Hermatoloji Bölümü tarafından ispatlanmış ve kanamayı durduran bir ürün geliştirilmiştir. Kanama  durdurucu Ankaferd Bloodstopper isimli bu ürünün dünya üzerindeki pazarlama ve dağıtım hakları Ankaferd İlaç Kozmetik A.Ş’ne aittir.

Ürünün tescil işlemleri için Buluş Sahibi Eyüp Vedat Fırat adına 22.08.2016 tarihinde başvuruda bulunan  “Devir Patent Genel Müdürü Sezgin Özdamar , Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı ilk Türk ürünü olmasına da dikkat çekerek ürünün Türkiye’de ve tüm dünyada korunması için bütün çalışmaların başladığını belirtti. İnsanlar için sağlayacağı faydaları zamanla göreceğiz ve dünyada ses getirecek bir milli ürün yetişmektedir”, ifadelerini kullandı.
Devir Patent Tescil Ofisi.
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı