Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Sağlık Bakanlığı Tarafından Ruhsatlı İlk Türk Ürünü Ankaferd Kan Dondurucu
Türk bilim adamları tarafından, her türlü dış kanamaları saniyeler içinde durdurabilen, tamamen bitkisel “ankaferd BLOODSTOPPER” adı verilen ürünün tescil başvurusu Devir Patent Tescil Ofisi tarafından Türk Patent Enstitüsü’ne yapıldı.

Ankaferd Bloodstopper, vücut dışı yaralanmalar, tramvatik kesikler, diş operasyonları , spontan ya da cerrahi girişimler sonrası oluşan minör ve majör kanamaların durdurulmasında kullanılan tıbbı bir üründür.

Hüseyin Cahit Fırat’ın aile mirası bitkisel formülüyle bilimcil mercilere başvurmasının ardından, formülün dünyada ses getirecek ehemmiyette olduğu Hacettepe Üniversitesi Hermatoloji Bölümü tarafından ispatlanmış ve kanamayı durduran bir ürün geliştirilmiştir. Kanama  durdurucu Ankaferd Bloodstopper isimli bu ürünün dünya üzerindeki pazarlama ve dağıtım hakları Ankaferd İlaç Kozmetik A.Ş’ne aittir.

Ürünün tescil işlemleri için Buluş Sahibi Eyüp Vedat Fırat adına 22.08.2016 tarihinde başvuruda bulunan  “Devir Patent Genel Müdürü Sezgin Özdamar , Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı ilk Türk ürünü olmasına da dikkat çekerek ürünün Türkiye’de ve tüm dünyada korunması için bütün çalışmaların başladığını belirtti. İnsanlar için sağlayacağı faydaları zamanla göreceğiz ve dünyada ses getirecek bir milli ürün yetişmektedir”, ifadelerini kullandı.
Devir Patent Tescil Ofisi.
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.