Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Samsung`dan holografik televizyona Patent
Güney Koreli teknoloji devi Samsung'dan, yeni bir patent haberi daha gün yüzüne çıktı. Firma katlanabilir ekrana sahip televizyon patentinden sonra, hologram teknolojisine sahip televizyon patentini de aldı.

Televizyon ve ekran teknolojisinde dünyaya kendini kanıtlayan Güney Kore'li teknoloji devi Samsung, AMOLED ve OLED TV teknolojisiyle piyasayı alt üst etti. Teknoloji devi her geçen gün ekran teknolojisindeki gelişmeleri ile rakiplerini geride bırakmaya devam ediyor. Bildiğiniz gibi katlanabilir televizyon patentini yakın zamanda alan Samsung, şimdi ise hologram teknolojisini televizyonlarına uygulamaya hazırlanıyor.
Bu üst seviye teknoloji üzerinde çalışmalarına devam eden firma, geleceğin teknolojisini kullanıcıları ile buluşturmaya hazırlanıyor. Kullanıcılarına üstün özellikleri sunan bu televizyon, gözlüksüz 3D izleyebilme imkanı sunuyor. Hologram teknolojisi sayesinde görüntüyü havaya yansıtan TV, izleyenlere üç boyutlu görüntü sunuyor. Ayrıca göz takip istemi sayesinde televizyon izleyenlerin bakış yönüne göre görüntüyü ayarlayabiliyor.

Buna ek olarak samsung'un ortaya koyduğu bu ekran teknolojisi, geleceğin dokunmatik ekranlarının nasıl olacağı konusunda akıllarda fikir oluşturmaya başladı. Samsung'un patentini aldığı bu teknolojiyi ne zaman televizyonlarında kullanacağı ise henüz bilinmiyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.