Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Samsung`un patentli Akıllı Lensleri, Enerji Emiyor!

Biz Samsung'un akıllı telefonları ya da televizyonlarını tartışırken, Koreli dev çok farklı teknolojilerini geliştirmeye devam ediyor. İşte son örnek!

Samsung'un akıllı kontakt lensler için çalıştığı bir süredir biliniyor. Ancak bu yılın başlarında, akıllarda kaçınılmaz olarak bir soru işareti oluşmuştu: Bu ufak cihaz gücünü nereden alıyor? Görünüşe bakılırsa Samsung, bu sorunu da çözmeyi başarmış durumda.

Geçen Haziran ayında Samsung, birkaç gün önce yayınlanan bir enerji toplama birimiyle "kontakt lens" başlıklı bir patent başvurusunda bulundu. Yeni patent başvurusunda anlatılan kontakt lens, mercek içinde tabakalı bir piezoelektrik cihaz kullanılarak kullanıcının gözünün hareketi tarafından oluşturulan kinetik enerjiyi elektriğe dönüştüren bir güç kaynağı ünitesi ile donatılmış.

Kullanıcı sürekli gözlerini hareket ettirmeyeceği için, doğal olarak lensin bir çeşit enerji depolama birimine ihtiyacı olacak. Samsung, kullanıcılarına lensin konforlu bir kalınlıkta olacağına ve gereken tüm parçalara sahip olacağı konusunda garanti veriyor.

Bu arada Samsung, akıllı lens üretmenin kendisi için önemli ama büyük ölçüde keşfedilmemiş bir girişim olduğunu da kabul ediyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı