Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Samsung`un patentli Akıllı Lensleri, Enerji Emiyor!

Biz Samsung'un akıllı telefonları ya da televizyonlarını tartışırken, Koreli dev çok farklı teknolojilerini geliştirmeye devam ediyor. İşte son örnek!

Samsung'un akıllı kontakt lensler için çalıştığı bir süredir biliniyor. Ancak bu yılın başlarında, akıllarda kaçınılmaz olarak bir soru işareti oluşmuştu: Bu ufak cihaz gücünü nereden alıyor? Görünüşe bakılırsa Samsung, bu sorunu da çözmeyi başarmış durumda.

Geçen Haziran ayında Samsung, birkaç gün önce yayınlanan bir enerji toplama birimiyle "kontakt lens" başlıklı bir patent başvurusunda bulundu. Yeni patent başvurusunda anlatılan kontakt lens, mercek içinde tabakalı bir piezoelektrik cihaz kullanılarak kullanıcının gözünün hareketi tarafından oluşturulan kinetik enerjiyi elektriğe dönüştüren bir güç kaynağı ünitesi ile donatılmış.

Kullanıcı sürekli gözlerini hareket ettirmeyeceği için, doğal olarak lensin bir çeşit enerji depolama birimine ihtiyacı olacak. Samsung, kullanıcılarına lensin konforlu bir kalınlıkta olacağına ve gereken tüm parçalara sahip olacağı konusunda garanti veriyor.

Bu arada Samsung, akıllı lens üretmenin kendisi için önemli ama büyük ölçüde keşfedilmemiş bir girişim olduğunu da kabul ediyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.