Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Samsung'un Yeni "Akıllı" Patenti!
Samsung, hemen her cihazın "akıllandığı" günümüzde, yeni patentiyle bu furyayı daha da ileri taşıyabilir.

Akıllı saat furyasıyla beraber gelen akıllı bilekliklerden sonra akıllı yüzük örnekleriyle de karşılaşmıştık hatırlarsanız. Birkaç marka bu yönde deneme ürünü yapmış, fakat kullanıcıların ilgisini çekmeyi pek başaramamıştı. Aynı dönemlerde Samsung'un da bu yönde çalışmaları olduğuna dair haberler çıkmış, hatta birkaç olası patent çizimi de paylaşılmıştı. Şimdi buna ilişkin yeni haberler geldi. Görünüşe göre Samsung yüzük işini ciddiye alıyor.

Sanıldığının aksine Samsung'un muhtemel akıllı yüzüğü tek başına çalışacak bir ürün olmaktan ziyade, diğer akıllı cihazları kontrol amaçlı kullanılacak. Öylesi bizce de daha mantıklı iken, Samsung'un sızan yüzük patentindeki bilgilere göre, Samsung bu yüzükle Gear VR kontrolü sağlama peşinde.

Gear VR üzerindeki navigasyon kontrolörlerini bu şekilde yüzüğe taşımayı uman Samsung, bunda ne derece kararlı elbette şimdilik fikrimiz yok. Öte yandan akıllı yüzük de şimdilik yalnızca sızıntı, resmi bir açıklama yok. Fakat Samsung'un böylesi bir ürüne sıcak bakma ihtimali bize de yakın geliyor. Zira nesnelerin interneti ve dolayısı ile akıllı ev konseptine bir hayli mesai harcayan Samsung, böylesi bir akıllı yüzük ile pek çok kontrolü parmak ucuna getirebilir.

Devir Patent Tescil Ofisi.
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.