Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Supra, elektrikli süperşarjla mı gelecek?
2015 verilerine göre dünyanın en büyük otomobil üreticisi olan Toyota yeni yayımlanan bir patente göre daha sağlam ve montajı kolay bir elektrikli süperşarj ünitesi üzerinde çalışıyor.

Patentteki detaylar dönme hareketini sağlayacak rulmanların oldukça teknik montaj şemalarını da içeriyor.
Toyota’nın fikri yassı yay yerine normal yay kullanmak.

Böylece üretim ve montajın daha kolay olmasının yanında yeni yay sistemi basıncı daha dengeli ileterek sistemin daha dayanıklı olmasını ve yüksek hızlarda daha iyi performans göstermesini sağlayacak.

Bu patent dokümanlarından birkaç ipucu elde etmek mümkün. Toyota’nın elektrikli süperşarj üniteleri ve çalışma prensipleri üzerinde çalıştığı çok açık. Detaylar ve figürler incelendiğinde bu konuda oldukça yol alınmışa benziyor.

Diğer Otomobil üreticileri için de yeterli detaylara sahip patent dokümanları tüm otomotiv endüstrisi için yol gösterici olacaktır diye düşünüyoruz.

Üretim safhası pek yakında

Toyota bu patent başvurusunu 8 Mayıs 2015’de yapmış ve Birleşmiş Milletler Patent Ofisi 22 Mart 2017’de yayımladı. Patent başvurusunun üzerinden 2 yıl kadar süre geçtiği düşünüldüğünde Japon üreticinin bu teknolojiyi üretim safhalarına taşıması an meselesi.

Bu teknolojinin sergilenebileceği ilk otomobil hangisi olabilir diye düşünüldüğünde yeni jenerasyon Supra akla gelen ilk ihtimal.

Sanal dünyada dolaşan dedikodular Toyota’nın, Supra için hybrid bir versiyon planlıyor olabileceğini işaret ediyor. Toyota’nın, BMW ile ortak geliştirdiği bir platform üzerinde yükselen Supra elektrikli süperşarj kullanacak olabilir mi?

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı