Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Teknokent yönetimi ISO belgelerini Rektör Bircan'a sundu
ISO kalite belgelerini alan Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Cemal İyem, Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Adem Karakaş ve İdari İşler Sorumlusu Salih Çelik, Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan’ı makamında ziyaret ederek kalite alanında aldıkları belgeleri sundu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, Teknokent yönetimini tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Rektör Prof. Dr. Bircan’ın, alınan ISO belgeleriyle ilgili bilgiler almasının ardından ziyaret toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 18001:2014 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi alanlarında belgelerini alan Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme AŞ’nin almış olduğu belgelerin tanımlamaları ise şöyle: 
ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi 
ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi; bir kuruluşun müşterilerinin gereksinimlerine, yasal ve mevzuat şartlarına uygun ürünler temin edebilme yeterliliğine sahip olduğunu, müşteri memnuniyetini sürekli artırmakta olduğunu gösterebilmek için sahip olması gereken şartları belirler.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ?rmalara faaliyetlerinin bir sonucu olarak ortaya çıkan çevre etkilerinin belirlenmesi; bu etkilerin büyüklüklerinin değerlendirilmesi sonrasında da bu etkilerin en aza indirilmesi konusunda yardımcı olan bir araçtır. Standard ?rmaların kendileri için önemli olan çevre konularına yönelmesine fırsat tanır.
18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi
İş Sağlığı ve Güvenliği, bir kuruluşun gerçekleştirdiği faaliyetlerden etkilenen tüm insanların sağlığına ve güvenliğine etki eden faktörler ve koşulların bütünüdür.
Ülkeler Arası Standartlar Organizasyonu'nun kısaltılmış adı olan ISO 1947 yılında İsviçre'nin Cenevre Şehrinde kurulmuş olup hizmet alanının farklı sektörlerinde faaliyette olan işletmelerin belirli bir standarda uygun olarak hizmet sunduklarının ispatında bulunan ve alanlarında yetkinliğinin bulunduğunu belirten belgeler olarak tanımlanıyor.
Devir Kalite Danışmanlık Ofisi
#devirkalite #devir #kalite #ıso9001 #ıso14001 #ohsas18001 #ıso #ce #tse 
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.