Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Tesla`nın En Büyük Hayali Olan Kablosuz Elektrik İletimi Mümkün Mü?
1856 yılında Hırvatistan'da doğdu.200'den fazla icat için patent alan Tesla bunları ticari olarak ku
1856 yılında  Hırvatistan'da  doğdu.200'den fazla icat için patent alan Tesla bunları ticari olarak kullanamadı.Tesla  1942 yılında  bir  otel odasında  beş parasız  olarak hayatını kaybetti.
Kimine göre insanlık tarihinin  en önemli  mucidi  kimine göre bir  deha  olan Nicola Tesla'nın en büyük amacı  kablosuz elektrik iletimi  yapabilmekti.
Tesla'ya göre  elektriğin kablosuz olarak iletilmesi  ancak çok yüksek frekanslarda gerçekleştirilebilirdi.Tesla, kablosuz elektrik iletimini gerçekleştirmek amacıyla  birçok deney  yapmıştır.Tesla elektriğin  küresel  olarak iletilebileceğini düşünüyordu.
Tesla dünyayı doğal bir iletken olarak kullanabileceğine inanıyordu.Colorado'da  bulunan laboratuvarında bu deneylerden birinde   1 mil ötedeki ampülleri  yakarak başarılı olduğunu iddia etti.

Colorado Deneyleri Ve WardenClyffe Tower
Colorado'da bir labaratuvar ve elektrik santralinden oluşan bir yapıda kablosuz enerji deneyleri yapmaya başladı.Labaratuvarın içerisinde çok büyük bir Tesla bobini vardı.WardenClyffe Tower 57 m yüksekliğindeydi.
Yerel elektrik şebekesini kullanan Tesla'nın bobini  12 milyon volttan  fazlasını üretiyordu.Tesla bobini çalıştığında   bütün laboratuvar  yüksek voltajlı elektrikledoluyordu.O dönemde insanlar Tesla'ya bir  deli  gözüyle bakıyorlardı.Tesla gerçekten zamanının ötesinde düşünen bir dehaydı.
Santraldeki elektrik kuledeki devasa  Tesla bobinine  gönderiliyordu.Kulenin altına kazıklar çaktıran Tesla 'nın amacı elektriği toprağa iletmekti.Bu proje için paraya ihtiyacı olan Tesla  
sanayici  J.P Morgan'dan  maddi anlamda yardım istedi.

Marconi'nin Radyo Sinyali Başarısı
12 Aralık 1901'de Marconi  Tesla'dan erken davrandı ve Atlantik okyanusunun üzerinden bir  radyo sinyali  iletti.Marconi bu projeyi gerçekleştirebilmek için   Tesla'nın17 patentini  kullandı.Marconi'ni bu başarısı  Tesla kablosuz elektrik projesinigölgeledi.Bu nedenle  J.P  Morgan    Tesla'nın çalışmalarına maddi olarak destek vermekten vazgeçti.

Tesla'nın Kablosuz Elektrik Projesi Yarım Kaldı
1905 yılında yapım aşamasında olan  Wardenclyfee projesi  yarım kaldı ve yok edildi.Günümüzde bilim insanlarına göre Tesla'nın Dünya çapında elektrik vermesi mümkün görmese de kablosuz elektrik iletiminin mümkün olabileceğini düşünüyor.
Eğer Tesla çalışmalarına devam etseydi tüm Dünya'ya kablosuz elektrik sağlayabilir miydi?Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz? 

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.