Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Tesla`nın En Büyük Hayali Olan Kablosuz Elektrik İletimi Mümkün Mü?
1856 yılında Hırvatistan'da doğdu.200'den fazla icat için patent alan Tesla bunları ticari olarak ku
1856 yılında  Hırvatistan'da  doğdu.200'den fazla icat için patent alan Tesla bunları ticari olarak kullanamadı.Tesla  1942 yılında  bir  otel odasında  beş parasız  olarak hayatını kaybetti.
Kimine göre insanlık tarihinin  en önemli  mucidi  kimine göre bir  deha  olan Nicola Tesla'nın en büyük amacı  kablosuz elektrik iletimi  yapabilmekti.
Tesla'ya göre  elektriğin kablosuz olarak iletilmesi  ancak çok yüksek frekanslarda gerçekleştirilebilirdi.Tesla, kablosuz elektrik iletimini gerçekleştirmek amacıyla  birçok deney  yapmıştır.Tesla elektriğin  küresel  olarak iletilebileceğini düşünüyordu.
Tesla dünyayı doğal bir iletken olarak kullanabileceğine inanıyordu.Colorado'da  bulunan laboratuvarında bu deneylerden birinde   1 mil ötedeki ampülleri  yakarak başarılı olduğunu iddia etti.

Colorado Deneyleri Ve WardenClyffe Tower
Colorado'da bir labaratuvar ve elektrik santralinden oluşan bir yapıda kablosuz enerji deneyleri yapmaya başladı.Labaratuvarın içerisinde çok büyük bir Tesla bobini vardı.WardenClyffe Tower 57 m yüksekliğindeydi.
Yerel elektrik şebekesini kullanan Tesla'nın bobini  12 milyon volttan  fazlasını üretiyordu.Tesla bobini çalıştığında   bütün laboratuvar  yüksek voltajlı elektrikledoluyordu.O dönemde insanlar Tesla'ya bir  deli  gözüyle bakıyorlardı.Tesla gerçekten zamanının ötesinde düşünen bir dehaydı.
Santraldeki elektrik kuledeki devasa  Tesla bobinine  gönderiliyordu.Kulenin altına kazıklar çaktıran Tesla 'nın amacı elektriği toprağa iletmekti.Bu proje için paraya ihtiyacı olan Tesla  
sanayici  J.P Morgan'dan  maddi anlamda yardım istedi.

Marconi'nin Radyo Sinyali Başarısı
12 Aralık 1901'de Marconi  Tesla'dan erken davrandı ve Atlantik okyanusunun üzerinden bir  radyo sinyali  iletti.Marconi bu projeyi gerçekleştirebilmek için   Tesla'nın17 patentini  kullandı.Marconi'ni bu başarısı  Tesla kablosuz elektrik projesinigölgeledi.Bu nedenle  J.P  Morgan    Tesla'nın çalışmalarına maddi olarak destek vermekten vazgeçti.

Tesla'nın Kablosuz Elektrik Projesi Yarım Kaldı
1905 yılında yapım aşamasında olan  Wardenclyfee projesi  yarım kaldı ve yok edildi.Günümüzde bilim insanlarına göre Tesla'nın Dünya çapında elektrik vermesi mümkün görmese de kablosuz elektrik iletiminin mümkün olabileceğini düşünüyor.
Eğer Tesla çalışmalarına devam etseydi tüm Dünya'ya kablosuz elektrik sağlayabilir miydi?Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz? 

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı