Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Tesla Drone için yaptığı patent başvurusu ortaya çıktı

Elektrikli otomobil şirketi isim babası, ve internetin sevgilisi Nicola Tesla’nın zihninde birçok vizyon vardı. Tesla Drone ile tüm savaşlarının sonlandırabileceğine inanıyordu.

Tesla Drone 1989 yılında yaptığı patent başvurusu ortaya çıktı. Bunun daha karanlık olanlarından biri, öldürücü robotlar için olan bir patentti. Bu öldürücü robotların o kadar ölümcül olduğunu düşünüyordu ki sadece kullanım riskinin bile barış getireceğine inanıyordu. Kısaca Tesla bu gücün barışı getireceği konusunda bir hayli iddialıydı.

Teknoloji uzmanı Matt Schoryer Tesla’nın Drone Patentinden bir alıntı yaparak Twitter’da paylaşıyor. Görseldeki Tesla’nın cümlelerine göre bu icadın cankurtaran botu, kargo taşımacılığı, erişilmez bölgelerle iletişim ve bu bölgelerin keşfi vb. bunun gibi çeşitli – birçok bilim, mühendislik ve ticari alanlarda kullanılabileceğini öngörüyor. Ancak en önemli etkisinin silahlanma ve savaş alanında olacağını vurgu yapıyor. Kesin ve limitsiz yok edici gücüyle uluslararasında barış getirici ve koruyucu bir gücü olacağını söylüyor.

“Araç veya taşıt hareket kontrol mekanizması için yöntem ve alet” patenti 8 Kasım 1898’de verildi. Bu tür bir aracın çalışabilmesi için kablosuz olması gerekiyordu ve Tesla bunu elektrik dalgalarından güç alacağını kafasında canlandırmıştı. Yine patentten bir alıntıya gelecek olursak:

“Bundan önceki bu tür mekanizmaların aksine benim icadım kablolara ya da buna benzer herhangi bir elektriksel veya mekanik bağlantıya ihtiyaç duymuyor. Yine de çok daha pratik bir yöntemle yani, karada, suda ve havada etkili olabilen dalga, impals ya da radyasyon kullanarak aynı sonuçları elde edebiliyor. ”

Sonuçlar pek iç acıcı olmadı

Patentte bahsedilmese de radyo dalgaları 19. yüzyılda icat edilmişti. Tesla robotların kullanımında bu dalgaların kullanılabileceğini bilmiş fakat yıkıcı potansiyeli konusunda yanılmıştı. Savaş için üretilen ilk drone olan Kettering Bug, 1. Dünya Savaşı’nda üretilmiş, ancak deneme testlerinde güvenilir olmadığı ortaya çıkınca kullanılmamıştır.
Uzaktan kumandalı makinelerin kullanılabilir hale gelmesi bir yüzyıl sonra gerçekleşirken, süper güçlerin birbirine saldırma konusunda çekincelere sahip olması, daha eski ve çok daha yıkıcı bir teknolojiden kaynaklandı: Tesla’nın değil Oppenheimer’ın çocuğu olan atom bombası.
Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.