Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Tesla'nın tahminlerine bir yenisi ekleniyor...
Büyük dahi Nicola Tesla'nın 1898 yılında aldığı ilginç patent, adeta bugünü anlatıyormuş...

Nikola Tesla'nın kendi zamanının, hatta bu zamanın bile ilerisinde bir insan olduğu kesin. Günümüz elektronik sistemlerinde kullanılan alternatif akıma katkısının yanı sıra, ünlü mucit akıllı telefonları, televizyonu ve görünene göre insanlığın sonunu getirebileceğini düşündüğü drone'ları (insansız hava araçları) da tahmin etmişti.

8 Kasım 1898 tarihinde alınan bir patentte Tesla, buluşunun hiçbir kablo veya elektrikli iletkenlere ihtiyaç duymayacağını belirtmekte. Bunun yerine "araçları" hareket ettirmek için "toprak, su veya atmosfer aracılığı ile alınan dalgalar, itici güç veya radyasyon yaratarak" ilerleme yöntemi bulduğunu ve bunların "aktif bölge veya etkin menzil içerisinde kaldığı sürece" hedefe ulaşabileceklerini söylemekte.

Patentin verildiği sırada halen yeni olan radyo dalgaları (ilk olarak 1867'de tahmin edilerek 1890'larda iletişimde kullanılmaya başlamışlardı) bu buluşun bir parçası gibi gözükmekte. Dahası bunları "herhangi bir iletken yolunu takip etmeyen ancak boşluk içerisinde düz çizgiler halinde ilerleyen elektriksel salınımlar" olarak tanımlamaktaydı.

"Method Of And Apparatus For Controlling Mechanism of Moving Vessels or Vehicles" (Hareket eden araçlar veya gemiler için kontrol mekanizması yöntemi ve cihazı) olarak adlandırılan patent, aynı zamanda Tesla'nın drone savaşları hakkında tahminlerini de içermekte. Tesla, bu tahminlerinde drone'ların, "kesin ve sınırsız yok edicilikleri" sebebiyle ülkeler arasında barışı getireceğini söylemekte.

Bu patent ve Tesla'nın iddiaları, internetin dikkatine Matthew Schroyer tarafından geçtiğimiz hafta sunuldu ve Schroyer, gönderdiği tweet'te patentin bir de görüntüsünü yayınlamış durumda.

Her ne kadar şu anda bu seviyeye kadar ilerlemiş olmasak da, Tesla'nın drone savaşlarının potansiyelini insansız hava araçları kullanılmaya başlamadan bir asır önce görmüş olmasının önemini belirtmekte fayda var. Şimdiye kadar bu tehlikesi sebebiyle insanları barışa zorlayan bir teknolojiye en çok yaklaştığımız an ise atom bombaları olmakta ve bu bombalar sebebi ile Sovyetler Birliği ile ABD, neredeyse yarım asır boyunca birbirlerine bakmaktan başka bir şey yapamamışlardı...

Devir Patent Tescil Ofisi. 
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı