Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Tesla'nın tahminlerine bir yenisi ekleniyor...
Büyük dahi Nicola Tesla'nın 1898 yılında aldığı ilginç patent, adeta bugünü anlatıyormuş...

Nikola Tesla'nın kendi zamanının, hatta bu zamanın bile ilerisinde bir insan olduğu kesin. Günümüz elektronik sistemlerinde kullanılan alternatif akıma katkısının yanı sıra, ünlü mucit akıllı telefonları, televizyonu ve görünene göre insanlığın sonunu getirebileceğini düşündüğü drone'ları (insansız hava araçları) da tahmin etmişti.

8 Kasım 1898 tarihinde alınan bir patentte Tesla, buluşunun hiçbir kablo veya elektrikli iletkenlere ihtiyaç duymayacağını belirtmekte. Bunun yerine "araçları" hareket ettirmek için "toprak, su veya atmosfer aracılığı ile alınan dalgalar, itici güç veya radyasyon yaratarak" ilerleme yöntemi bulduğunu ve bunların "aktif bölge veya etkin menzil içerisinde kaldığı sürece" hedefe ulaşabileceklerini söylemekte.

Patentin verildiği sırada halen yeni olan radyo dalgaları (ilk olarak 1867'de tahmin edilerek 1890'larda iletişimde kullanılmaya başlamışlardı) bu buluşun bir parçası gibi gözükmekte. Dahası bunları "herhangi bir iletken yolunu takip etmeyen ancak boşluk içerisinde düz çizgiler halinde ilerleyen elektriksel salınımlar" olarak tanımlamaktaydı.

"Method Of And Apparatus For Controlling Mechanism of Moving Vessels or Vehicles" (Hareket eden araçlar veya gemiler için kontrol mekanizması yöntemi ve cihazı) olarak adlandırılan patent, aynı zamanda Tesla'nın drone savaşları hakkında tahminlerini de içermekte. Tesla, bu tahminlerinde drone'ların, "kesin ve sınırsız yok edicilikleri" sebebiyle ülkeler arasında barışı getireceğini söylemekte.

Bu patent ve Tesla'nın iddiaları, internetin dikkatine Matthew Schroyer tarafından geçtiğimiz hafta sunuldu ve Schroyer, gönderdiği tweet'te patentin bir de görüntüsünü yayınlamış durumda.

Her ne kadar şu anda bu seviyeye kadar ilerlemiş olmasak da, Tesla'nın drone savaşlarının potansiyelini insansız hava araçları kullanılmaya başlamadan bir asır önce görmüş olmasının önemini belirtmekte fayda var. Şimdiye kadar bu tehlikesi sebebiyle insanları barışa zorlayan bir teknolojiye en çok yaklaştığımız an ise atom bombaları olmakta ve bu bombalar sebebi ile Sovyetler Birliği ile ABD, neredeyse yarım asır boyunca birbirlerine bakmaktan başka bir şey yapamamışlardı...

Devir Patent Tescil Ofisi. 
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.