Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Toyota Otomobillere Sıra Dışı Bir Patent!
Japon otomobil devi Toyota'nın yeni patenti, aracınızın muhtemelen hayal bile edemeyeceğiniz, çok farklı bir yeteneğe kavuşmasını sağlayacak! Devir Patent Haber. 

Her yere araba ile gitmek ve spor yapmak arasında bir bağ kuramıyor olabilirsiniz. Ancak insanlık arabalara sığamaz hale gelmeden önce Toyota, arabaların sağlıklı kalmamıza yardımcı olabilmeleri için bir yöntem geliştirmiş durumda.

Toyota'nın yakın zaman içerisinde yayınlanan patentlerinden biri, araçların içerisine sağlık hedefleri yerleştirmek ile alakalı. Bir kullanıcı, araca önceden bir sağlık hedefi belirleyebiliyor ve araç da, bu hedefe ulaşmak için çeşitli öneriler sunuyor. Bu önerilerin içerisinde aracı daha uzağa park etmek veya yolculuğun son kısmını yürüyerek tamamlamak gibi seçenekler bulunuyor.

Sistem, hem bir aracı hem de akıllı telefonu kullanıyor. Kullanıcı, bir uygulama kullanarak sağlık hedefi belirleyebiliyor ve bu hedef, aracın gezinti hedefine göre karşılaştırılıyor. Eğer bu sağlık hedefine ulaşmak için rotayı az miktarda değiştirmek mümkünse ve sağlık hedefine ulaşılmadıysa, araç bu hedefe ulaşmak için çeşitli öneriler sunuyor. Bunların sadece öneriler olmalarından dolayı da, özellikle tembel hisseden bir kullanıcının bu hedefi tamamlamak için hiçbir zorunluluğu bulunmamakta.

Fitbits ve diğer fitness odaklı giyilebilirlere yöneltilen ilgi düşünülürse, bu seçeneğin bu yaşam tarzının araç sahipleri için doğal bir uyarlaması olduğu söylenebilir. Herkesin işine gitmek için yürüme imkanı bulunmayabilir ancak eğer bir araç sahibi, işe giderken bir miktar egzersiz yapabilirse, bunun zaman kazandırırken faydalı olacağı da kesin.

Tabii ki bu sistemin üretime yansıyacağının bir garantisi bulunmamakta. Otomobil üreticileri, sürekli olarak patent başvurularında bulunmaktalar ve her zaman bu patentleri hayata geçirmeleri söz konusu olmuyor. Bu patentlerin sağladığı asıl avantaj, diğer otomobil üreticilerinin fikirleri çalarak ilk sunan isim olmalarını engellemek.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı