Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Toyota Otomobillere Sıra Dışı Bir Patent!
Japon otomobil devi Toyota'nın yeni patenti, aracınızın muhtemelen hayal bile edemeyeceğiniz, çok farklı bir yeteneğe kavuşmasını sağlayacak! Devir Patent Haber. 

Her yere araba ile gitmek ve spor yapmak arasında bir bağ kuramıyor olabilirsiniz. Ancak insanlık arabalara sığamaz hale gelmeden önce Toyota, arabaların sağlıklı kalmamıza yardımcı olabilmeleri için bir yöntem geliştirmiş durumda.

Toyota'nın yakın zaman içerisinde yayınlanan patentlerinden biri, araçların içerisine sağlık hedefleri yerleştirmek ile alakalı. Bir kullanıcı, araca önceden bir sağlık hedefi belirleyebiliyor ve araç da, bu hedefe ulaşmak için çeşitli öneriler sunuyor. Bu önerilerin içerisinde aracı daha uzağa park etmek veya yolculuğun son kısmını yürüyerek tamamlamak gibi seçenekler bulunuyor.

Sistem, hem bir aracı hem de akıllı telefonu kullanıyor. Kullanıcı, bir uygulama kullanarak sağlık hedefi belirleyebiliyor ve bu hedef, aracın gezinti hedefine göre karşılaştırılıyor. Eğer bu sağlık hedefine ulaşmak için rotayı az miktarda değiştirmek mümkünse ve sağlık hedefine ulaşılmadıysa, araç bu hedefe ulaşmak için çeşitli öneriler sunuyor. Bunların sadece öneriler olmalarından dolayı da, özellikle tembel hisseden bir kullanıcının bu hedefi tamamlamak için hiçbir zorunluluğu bulunmamakta.

Fitbits ve diğer fitness odaklı giyilebilirlere yöneltilen ilgi düşünülürse, bu seçeneğin bu yaşam tarzının araç sahipleri için doğal bir uyarlaması olduğu söylenebilir. Herkesin işine gitmek için yürüme imkanı bulunmayabilir ancak eğer bir araç sahibi, işe giderken bir miktar egzersiz yapabilirse, bunun zaman kazandırırken faydalı olacağı da kesin.

Tabii ki bu sistemin üretime yansıyacağının bir garantisi bulunmamakta. Otomobil üreticileri, sürekli olarak patent başvurularında bulunmaktalar ve her zaman bu patentleri hayata geçirmeleri söz konusu olmuyor. Bu patentlerin sağladığı asıl avantaj, diğer otomobil üreticilerinin fikirleri çalarak ilk sunan isim olmalarını engellemek.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.