Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Türk İş Adamı Ekibiyle Çok Fonksiyonlu 'Ekskavatör' Üretti
Türk İş Adamı Ekibiyle Çok Fonksiyonlu 'Ekskavatör' Üretti
İDEEGE Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde faaliyet gösteren, Smart İş Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş., 'Kauçuk ve Demir Paletli Midi Ekskavatör' üretti.
mart İş Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdür Ali Özgür Günay, "6-8-10 tonluk çok fonksiyonlu ekskavatör ürettiklerini aynı anda üç makinenin işini yaptığını söyledi.
"PATENTLİK İCAT"
Bunun için patente de konu olacak bir hidrolik değiştirme mekanizması geliştirdik. Şu ana kadar 2 tane ürettik ve birini sattık, biri kirada. Seri üretime yakında başlayacağız. Bornova'da 500 metrekarelik bir fabrikamız var. Ayda ortalama 5 tane üretebileceğiz. Beş tane de sipariş aldık" dedi.
"85 YERLİ PARÇA KULLANILDI"
Günay, bu yerli üretim projesi için KOSGEB Ar-Ge İnovasyon Programı desteği de aldıklarını üretim sırasında yüzde 85 yerli parça kullandıklarını söyledi.
EKSKAVATÖR NEDİR?
Ekskavatör, toprak işlerinde kullanılan bir iş makinesidir. Vinç (kreyn), klemşel (kavran kepçe), şavul ekskavatörler, çekme kepçe ekskavatörler, ters kepçeli ekskavatör gibi kollarına göre çeşitleri vardır. Güç aktarımına göre zincirli ya da hidrolik olabilirler. Küçük kanal açımından büyük maden ocaklarının kazılmasına kadar değişik büyüklüklerde ve güçlerde üretilirler. Zemin ve kazı durumuna göre paletli ya da lastik tekerlekli olanları tercih edilir. Kazının yanı sıra şev kesimi, yükleme ve kaldırma işlerinde de kullanılır.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı