Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Türk İş Adamı Ekibiyle Çok Fonksiyonlu 'Ekskavatör' Üretti
Türk İş Adamı Ekibiyle Çok Fonksiyonlu 'Ekskavatör' Üretti
İDEEGE Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde faaliyet gösteren, Smart İş Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş., 'Kauçuk ve Demir Paletli Midi Ekskavatör' üretti.
mart İş Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdür Ali Özgür Günay, "6-8-10 tonluk çok fonksiyonlu ekskavatör ürettiklerini aynı anda üç makinenin işini yaptığını söyledi.
"PATENTLİK İCAT"
Bunun için patente de konu olacak bir hidrolik değiştirme mekanizması geliştirdik. Şu ana kadar 2 tane ürettik ve birini sattık, biri kirada. Seri üretime yakında başlayacağız. Bornova'da 500 metrekarelik bir fabrikamız var. Ayda ortalama 5 tane üretebileceğiz. Beş tane de sipariş aldık" dedi.
"85 YERLİ PARÇA KULLANILDI"
Günay, bu yerli üretim projesi için KOSGEB Ar-Ge İnovasyon Programı desteği de aldıklarını üretim sırasında yüzde 85 yerli parça kullandıklarını söyledi.
EKSKAVATÖR NEDİR?
Ekskavatör, toprak işlerinde kullanılan bir iş makinesidir. Vinç (kreyn), klemşel (kavran kepçe), şavul ekskavatörler, çekme kepçe ekskavatörler, ters kepçeli ekskavatör gibi kollarına göre çeşitleri vardır. Güç aktarımına göre zincirli ya da hidrolik olabilirler. Küçük kanal açımından büyük maden ocaklarının kazılmasına kadar değişik büyüklüklerde ve güçlerde üretilirler. Zemin ve kazı durumuna göre paletli ya da lastik tekerlekli olanları tercih edilir. Kazının yanı sıra şev kesimi, yükleme ve kaldırma işlerinde de kullanılır.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.