Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Türk teknoloji şirketine ABD`den patent vizesi
Ses ve iletişim teknolojileri, çağrı merkezi uygulamaları ve müşteri hizmetleri otomasyonu alanlarında faaliyet gösteren yüksek teknoloji şirketi SESTEK, ABD’de 3 patentin sahibi oldu. SESTEK’in ArGe çalışmaları kapsamında geliştirdiği Sesli Yanıt, Konuşma Analizi ve Konuşmacı Doğrulama sistemlerine ait patentler, ABD Patent ve Tescil Ofisi (United States Patent and Trademark Office) tarafından onaylandı.

Ses teknolojileri alanında küresel devlerle yarışacak teknoloji çözümleri ürettiklerini belirten SESTEK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Levent Arslan, “Hedefimiz yurt dışındaki varlığımızı güçlendirerek küresel bir markaya dönüşmek. Bu doğrultuda daha geniş bir kitleye ulaşırken, patent başvuruları mevcut teknolojilerimizi koruma altına almamızı sağlıyor” dedi.

Konuyla ilgili bilgi veren SESTEK ArGe Koordinatörü Tuba Arslan Kır ise, “ArGe çalışmalarıyla geliştirdiğimiz sistemleri patente bağlayarak uluslararası bir portföy oluşturuyoruz. Önümüzdeki süreçte, patent çalışmalarımızı sürdürerek portföyümüzü genişletmeyi hedefliyoruz” diye ekledi.

Bankaların internet şubeleri ve çevrimiçi alışveriş siteleri gibi erişimi kısıtlı alanlarda kullanıcılar, sistemlere giriş esnasında iki faktörlü bir güvenlik sürecinden geçiyor. SESTEK'in patentini aldığı yeni sistemle, tek kullanımlık şifreye alternatif olarak, cep telefonlarına otomatik dış aramayla ulaşılıyor. Yapılan aramada kullanıcılara daha önce tanımlamış oldukları güvenlik sorusu yöneltiliyor. Sistem soruyu Konuşma Sentezi (Text-to-Speech) teknolojisiyle seslendiriyor, kullanıcının cevabı ise Konuşma Tanıma (Speech Recognition) teknolojisiyle metne çevirilerek kontrol ediliyor. Aynı süreçte, kullanıcının biyometrik kimliğine de bakılarak doğrulama işlemi tamamlanıyor.

Konuşma Analizi (Speech Analytics) yazılımı, çağrı merkezlerinde müşteri temsilcileri ve müşteriler arasında gerçekleşen kayıtlı görüşmelerin otomatik olarak yazıya dönüştürülmesini ve bu görüşmelerle ilgili çeşitli istatistiksel analizler gerçekleştirilmesini sağlıyor. Analizler sonucunda elde edilen veriler, müşteri memnuniyetinin artırılması, müşteri temsilcisi performansının geliştirilmesi ve çağrı merkezi süreçlerinin optimize edilmesi gibi konularda katkı sağlıyor.

SESTEK’in geliştirdiği teknoloji sayesinde, Konuşma Analizi yazılımıyla gerçekleştirilen istatistiksel analizlerin performansı artırılarak daha doğru analiz sonuçları elde edilmesi sağlanıyor. Böylece hizmet kalitesi, müşteri temsilcisi performansı, müşteri memnuniyet seviyesi gibi çağrı merkezi performansını doğrudan etkileyen önemli konular doğru şekilde analiz edilebiliyor.

SESTEK’in patentini aldığı bir diğer sistem, ses teknolojileri kullanılarak kişiye özel davranışsal konuşma modellerinin geliştirilmesine, diyaloglarda standart konuşma modelinin dışına çıkıldığında tespit edilerek anında ilgili birimlerin haberdar edilmesine odaklanıyor.

Örneğin, kişi telefonda birinin zorlamasıyla ya da tehdit altında işlem yapıyorsa; sistem yoluyla bu durumun tespit edilmesi ve sonlandırılması için, ilgili birimlere anında haber veriliyor. Böylece sesli işlemler sırasında gerçekleşebilecek güvenlik sorunlarının önüne geçilmesi hedefleniyor. Sistemin ayrıca, çağrı merkezlerinde müşteri temsilcisi performansının anlık değerlendirilmesinde kullanılması öngörülüyor.

SESTEK’in geliştirdiği temel teknolojiler arasında Konuşma Sentezi, Konuşma Tanıma, Konuşma Analizi, Sesli İmza, Doğal Diyalog ve Chatbot yer alıyor. 2000 yılında kurulan SESTEK, faaliyetlerini İstanbul, Ankara, Dubai ve Chicago ofislerinde sürdürüyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı