Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Türkiye'de kalite belgesini alan ilk kurum olduk
İzmir Ticaret Odası, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesini Türkiye’de alan ilk kurum oldu. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, “Odamız, TSE tarafından yapılan denetimler sonucunda, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesini Türkiye’de alan ilk kurum oldu” dedi.

İzmir Ticaret Odası’nın, 1997 yılında da ISO 9002 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni alan ilk Oda olduğunu hatırlatan Demirtaş, “Kalite yolcuğuna 1997 yılında ISO 9002 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alarak başlayan Odamız, o dönemde de bir ilke imza atarak, bu belgeyi ilk alan Oda olmuştu. Aradan geçen yıllar boyunca da, hizmet üreten bir kuruluş olarak kalite yönetim sistemimizi sürekli geliştirdik. Son olarak 9 – 10 Mart tarihlerinde, TSE tarafından yapılan denetimlerde, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesini Türkiye’de alan ilk kurum olduk. Aynı tarihte ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi geçiş denetimi ile ISO 10002:2015 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi geçişini de tamamladık” diye konuştu. (DHA)
Devir Kalite Danışmanlık Ofisi
#devirkalite #devir #kalite #ıso9001  #ıso #ce #tse #helal
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.