Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Yine Apple, Yine Patent Davası
Yine Apple, Yine Patent Davası!
Gün geçmiyor ki yine bir Apple patent davası duymayalım. Geçtiğimiz aylarda Samsung ile patent davası son bulan Apple, bu seferde Ericsson'un açtığı mobil alanındaki patent davası önemli bir yere sahip. Bunlara, GSM, 3G standartları UMTS ve LTE ile 4G ağlarda kullanılanlar dahil olmak üzere çeşitli mobil iletişim standartları için gerekli olan patentler de dahil. Akıllı telefon üreticileri ise eğer firmanın bu "standart" patentlerini kullanırsa anlaşma gereği her yıl firmaya belli bir miktar para ödemek zorunda.
Diğer mobil üreticiler zaten bir anlaşması bulunuyor. Ancak Apple'ın Ericsson ile olan anlaşması bir süre önce son bulmuştu. Yeni bir anlaşma ise görüşmeler sonucunda sağlanamamıştı. Hatta bu olayın ardından Ericsson bu yılın başlarında Apple'ı davaya bile vermişti. Hatta bu dava Ericsson'un aleyhine sonuçlansaydı iPhone'ların satışının durdurulması dahi söz konusu olacaktı. Neyse ki problem büyümeden iki firma dava sonuçlanmadan, geçtiğimiz gün itibariyle anlaşma sağladılar. 7 yıl sürecek olan anlaşmaya göre Apple, bu yıl da dahil olmak üzere yıllık periyotlarda satılan her hücresel destekli iOS cihazı başına belirli bir oranda ödeme yapacak.(Cihaz başına, gelen paranın %0.5'i Ericsson'a verilecek)
Devir Patent Marka Tescil Ofisi..
CE BELGESİ
CE belgesi Avrupa Birliği içinde veya dışında üretilen ürünlerin birlik içinde dolaşımı ve satışı için birliğin kullanımını zorunlu tuttuğu belgedir. Kolayca açıklamak gerekirse ürünlere CE işareti koyarak vize vermektir.CE işareti kısaca İngilizce ifade olarak anlamı, "Conformite European" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.CE belgesi  Avrupa kalite belgesidir. Avrupa’nın ithal ettiği ürünlerin sağlığa zararlı olup  olmadığı, kaliteye uygun olup olmadığının belgesidir. Avrupa pazarında ürünün yer almasını sağlar diyebiliriz.CE İŞARETİ TAŞIMASI ZORUNLU ÜRÜNLER NELERDİR?Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan bütün ürünlerde CE belgesi bulunmalıdır. Aşağıdaki listede CE işareti taşıması zorunlu ürünler sınıf listesi belirtilmiştir. Avrupa birliği ülkelerine yapılan ürün ihracatlarında 23 adet CE uygunluk işareti bulundurması zorunlu olan ürün kategorileri bulunmaktadır. Bu uygunluk işaretlerinin n
Devamı »

bloglar

CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı
Bakırköy Belediyesi, ISO-27001-2017 bilgi güvenliği sertifikasını yeniden aldı
Altınordu Belediyesi personelleri 14001 Çevre Yönetim Standardını kapsayan eğitim aldı.