Telefon numaranızı bırakın,
ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
sizi arayalım
Yine Apple, Yine Patent Davası
Yine Apple, Yine Patent Davası!
Gün geçmiyor ki yine bir Apple patent davası duymayalım. Geçtiğimiz aylarda Samsung ile patent davası son bulan Apple, bu seferde Ericsson'un açtığı mobil alanındaki patent davası önemli bir yere sahip. Bunlara, GSM, 3G standartları UMTS ve LTE ile 4G ağlarda kullanılanlar dahil olmak üzere çeşitli mobil iletişim standartları için gerekli olan patentler de dahil. Akıllı telefon üreticileri ise eğer firmanın bu "standart" patentlerini kullanırsa anlaşma gereği her yıl firmaya belli bir miktar para ödemek zorunda.
Diğer mobil üreticiler zaten bir anlaşması bulunuyor. Ancak Apple'ın Ericsson ile olan anlaşması bir süre önce son bulmuştu. Yeni bir anlaşma ise görüşmeler sonucunda sağlanamamıştı. Hatta bu olayın ardından Ericsson bu yılın başlarında Apple'ı davaya bile vermişti. Hatta bu dava Ericsson'un aleyhine sonuçlansaydı iPhone'ların satışının durdurulması dahi söz konusu olacaktı. Neyse ki problem büyümeden iki firma dava sonuçlanmadan, geçtiğimiz gün itibariyle anlaşma sağladılar. 7 yıl sürecek olan anlaşmaya göre Apple, bu yıl da dahil olmak üzere yıllık periyotlarda satılan her hücresel destekli iOS cihazı başına belirli bir oranda ödeme yapacak.(Cihaz başına, gelen paranın %0.5'i Ericsson'a verilecek)
Devir Patent Marka Tescil Ofisi..
ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?ISO 14001 çevre yönetim sistemi içinde yaşadığımız çevreye, doğaya etkilerimizi ele alan koruma amaçlı yönetim sistemidir.ISO 14001 BELGESIISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi ürün ve hizmetlerden oluşan faaliyet alanınızdaki işlerin çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına alarak çevrenize zarar vermeden katkılar sağlamanız amacıyla geliştirilmiş kalite yönetim standardıdır.Çevreci firma olabilmek amacıyla gayret gösteren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. ISO 14001 sadece ticari ve yasal zorunluluklarla değil, sosyal sorumluluk kapsamında da kendisini ispatlamak isteyen kuruluşlara yol gösterir.ISO bu amaçla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uygulamaya koymuştur. ISO 14001 standardı uygulandığında ticari engellemelere veya yasal mevzuat yapısını sekteye uğratmadan işletmenin çevresel faaliyetlerini düzenler.Çevrenin korunması ve kirlenmesinin engellenmesi ISO 14001 belgesiyle amaçlanan hedeftir.ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
Devamı »

bloglar

ISO 14001:2015 ÇEVRE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ
GMP Belgesi
CE BELGESİ
ISO 14001: 2015 öncesi beş aşamalı çevre yönetim sistemi
BEYSU Büyükşehir kalitesi ile büyüyecek
ISO 27001 Belgelendirme Temel ve Diğer Önemli Standartlar
Kırşehir Aeü'de ISO:27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
İZAYDAŞ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı